Jubilejní 100. vozidlo BVP Puma sjelo z montážní linky závodu společnosti Rheinmetall v německém městě Unterlüß

Jubilejní 100. vozidlo BVP Puma sjelo z montážní linky závodu společnosti Rheinmetall  v německém městě Unterlüß
Autor: Screenshot YouTube|Popisek: BVP Puma
22 / 05 / 2018, 17:00

BVP Puma je produktem německé PSM (Projekt System & Management), joint venture firem Rheinmetall a Krauss-Maffei Wegmann (KMW).

Ve společnosti Rheinmetall mají důvod k radosti. Jubilejní 100. vozidlo BVP Puma sjelo z montážní linky závodu této společnosti v německém městě Unterlüß. informovali o tom vedoucí představitelé firmy. Celkově jde již o 200. vyrobené vozidlo společností Rheinmetall a KMW. 

psali jsme: Exkluzivně: Největší německá zbrojovka Rheinmetall chce bojová vozidla pro armádu vyrábět v Česku

BVP Puma má v budoucnu nahradit zastaralé BVP Marder, které jsou používány již od sedmdesátých let.

V závodě společnosti Rheinmetall ve městě Unterlüß jsou sestavována vozidla Puma krok po kroku na 11 pracovních stanicích, přičemž se vyrobí přibližně 70 vozidel ročně. 

psali jsme: Bojové vozidlo LYNX od firmy Rheinmetall – víceúčelová, silná „kočkovitá šelma“ pro české ozbrojené síly

Bundeswehr si objednal v roce 2015 350 BVP Puma a celý proces dodávek má trvat do roku 2020. Zatím Bundeswehr převzal 180 těchto vozidel.

Nepřehlédněte na Security magazínu: Survival - jak se chovat, abyste přežili v pustině nebo džungli? A kam se schovat před teroristickým útokem? S námi víte více

 

Zdroj: defence-blog.com

 

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace