VIDEO: Kalašnikov není jen slavná puška. Ruská společnost představila kamikaze dron nové generace

VIDEO: Kalašnikov není jen slavná puška. Ruská společnost představila kamikaze dron nové generace
Autor: screenshot Youtube|Popisek: dron ZALA Lancet
01 / 07 / 2019, 14:00

Ruská společnost Kalašnikov představila na vojensko-technickém fóru Army 2019 svou novinku - průzkumný a útočný dron, který může autonomně najít a zničit nepřátelské cíle ve vzduchu, na zemi či ve vodě.

Stroj nazvaný ZALA Lancet představuje novou generaci kamikaze dronů, který může plnit jak průzkumné, tak útočné úkoly, a to jak na zemi, ve vzduchu či ve vodě.

Dron, který může nést 3 kg nákladu, a jehož vzletová hmotnost činí 12 kg, je schopen vykonat přesný útok až do radiusu 40 km, uvedl server rt.com. Dron rovněž kontinuálně přenáší video cíle, který si stroj vyhlédl, a jež následně slouží jako potvrzení úspěšné mise.

                                      

Podle výrobce ZALA Aero, která spadá pod koncern Kalašnikov, UAV významně zvyšuje národní bezpečnost a má velmi dobrý exportní potenciál. ZALA Lancet, o jehož technických datech zatím nemáme přesné informace, byl podle serveru rt.com již testován.

ZALA Aero před nějakým časem představila dron KYB-UAV, který má proniknout protivzdušnou obranou nepřítele, narazit do svého cíle a explodovat. Mezi hlavní přednosti tohoto kamikaze dronu patří zejména obtížná detekovatelnost nepřátelskými radary.

 

Zdroj: rt.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace