Kanada chce postavit až 6 jednotek arktických oceánských hlídkových lodí třídy Harry DeWolf

Kanada chce postavit až 6 jednotek arktických oceánských hlídkových lodí třídy Harry DeWolf
Autor: Screenshot YouTube|Popisek: arktická hlídková loď Harry DeWolf
04 / 01 / 2018, 11:00

Kanada má zájem postavit až 6 jednotek arktických oceánských hlídkových lodí (Arctic/Offshore Patrol Ships - AOPS) třídy Harry DeWolf.

V současné době jsou ve výstavbě tři hlídkové lodě - HMCS Harry DeWolf, HMCS Margaret Brooke, HMCS Max Bernays. Objednány pak byly ještě HMCS William Hall a HMCS Frédérick Rolette. Všech 6 plavidel má být dodáno kanadskému námořnictvu do roku 2022.

psali jsme: Novou pobřežní hlídkovou loď od izraelské loděnice získá kyperské námořnictvo

Kontrakt na výstavbu těchto plavidel v hodnotě 2,3 miliard kanadských dolarů získala v roce 2015 loděnice Irving Shipbuilding sídlící v Halifaxu. Ke stavbě první lodě Harry deWolf ze stejnojmenné třídy arktických oceánských hlídkových lodí se potom přikročilo v září 2015.

Plavidla z třídy Harry DeWolf jsou 103 metrů dlouhá a 19 metrů široká. Výtlak lodí je 5 800 tun. Mohou plout rychlostí 17 uzlů. Pohonnou jednotku zajišťují dva dieselové motory a čtyři generátory. Dosah plavidel třídy Harry DeWolf je 6 800 námořních mil při rychlosti 14 uzlů. Výzbroj bude tvořit 25mm kanón M242 Bushmaster v dálkově ovládané zbraňové stanici BAE Systems Mk 38. V zadní části plavidla bude přistávací plocha a hangár pro vrtulník.

psali jsme: Ruské hlídkové lodě pro arktické oblasti se začnou stavět na podzim 2016

Lodě třídy Harry DeWolf se stanou ,,specialisty" na arktickou oblast, v níž dokáží velmi efektivně operovat. Podle dostupných informací budou tyto arktické hlídkové lodě, jejichž životnost bude okolo 25 let, schopné prorazit led o síle jednoho metru.

 

Nepřehlédněte na Security magazínu:  Historie - vnímáme dějiny v souvislostech a nadhledem. Sledujte nejdůležitější okamžiky historie. S námi víte více

 

Zdroj: defence-blog.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace