Katar nakoupí od Francie obrněná vozidla VCBI a airbusy A321. Zájem má i o stíhačky Rafale

Katar nakoupí od Francie obrněná vozidla VCBI a airbusy A321. Zájem má i o stíhačky Rafale
Autor: Screenshot YouTube|Popisek: obrněné vozidlo VBCI
09 / 12 / 2017, 09:00

Katar uskuteční velké ,,nákupy" francouzských obrněných vozidel VCBI 8x8 a airbusů A321.

Kontrakt byl podepsán při návštěvě francouzského prezidenta Emmanuela Macrona v Kataru. Součástí kontraktu za 12 miliard dolarů bude nákup 490 obrněných vozidel VBCI od francouzské zbrojovky Nexter a 50 letadel A321 od společnosti Airbus.

Katar projevil zájem o nákup obrněných vozidel VBCI a VBCI 2 již před několika lety, kdy byly tyto obrněné vozy podstupovaly sérii testů právě v Kataru. Vozidla se především osvědčily v mnoha bojových operacích v Afghánistánu a Mali.

.psali jsme: Turecká společnost Nurol Makina vyrobí v Uzbekistánu 1 000 obrněných vozidel Ejder Yalçın

Katar má také zájem o víceúčelové stíhací letouny Rafale od firmy Dassault. 12 těchto stíhaček jsou také součástí kontraktu. U letadel A321 je možnost nakoupit dalších 30 strojů.

psali jsme: Automobilka Plasan představí obrněné vozidlo SandCat Stormer v policejní a protiteroristické variantě

Macron v Kataru také vyjednal další důležitou dohodu, když tato země na Středním východě udělila francouzskému konsorciu složené z firem RATP a SNCF kontrakt na výstavbu a provoz metra v Dauhá. 

 

Nepřehlédněte na Security magazínu: Historie - vnímáme dějiny v souvislostech a nadhledem. Sledujte nejdůležitější okamžiky historie. S námi víte více

 

Zdroj: defenseworld.net

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace