Katar nakoupí od společnosti BAE Systems 24 víceúčelových letounů Eurofighter Typhoon

Katar nakoupí od společnosti BAE Systems 24 víceúčelových letounů Eurofighter Typhoon
Autor: flickr.com (CC BY-SA 2.0) |Popisek: Eurofighter Typhoon
03 / 01 / 2018, 09:00

Katar podepsal kontrakt s britskou společností BAE Systems na nákup 24 letounů Eurofighter Typhoon.

Celková hodnota kontraktu je podle serveru airspace-technology.com zhruba 5 miliard liber. Dodávka letounů Typhoon, které má v užívání například Velká Británie, Španělsko či Rakousko, začne v roce 2022. Dohoda také zahrnuje možný záměr Kataru koupit v budoucnu jednomotorový proudový cvičný letoun BAE Hawk. Ten zatím nebyl detailněji konkretizován.

psali jsme: Španělský Eurofighter Typhoon se zřítil nedaleko Albacete po oslavách státního svátku. Pilot zemřel

Britský ministr obrany Gavin Williamson k dohodě prohlásil, že tyto vynikající letouny pomohou Kataru vyrovnat se s ,,výzvami" na Středním východě a pomohou i k zajištění stability regionu. Williamson ke kontraktu dodal, že zároveň souhlasil se společným cvičením a další spoluprací mezi katarskými a britskými leteckými silami.

psali jsme: Video: Typhoon prolétá kaňony Mach Loop

Nákup 24 letounů Typhoon Katarem následuje dohodu, kterou podepsal francouzský prezident Emmanuel Macron při nedávné návštěvě tét země. Podle tohoto kontraktu nakoupí Katar 12 víceúčelových stíhaček Rafale od firmy Dassault. Celkem tak bude Katar provozovat 36 těchto letounů.

 

Nepřehlédněte na Security magazínu: Historie - vnímáme dějiny v souvislostech a nadhledem. Sledujte nejdůležitější okamžiky historie. S námi víte více

 

Zdroj: airspace-technology.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace