Ruské systémy protivzdušné obrany S-400 i do Kataru? Ten zvažuje jejich nákup

Ruské systémy protivzdušné obrany S-400 i do Kataru? Ten zvažuje jejich nákup
Autor fotografie: flickr.com (CC BY-ND 2.0) |Popisek: S-400
13 / 02 / 2018, 13:00

O ruské systémy protivzdušné obrany S-400 je stále větší zájem ze strany zahraničních odběratelů. Nejnověji projevil po Číně, Indii, Turecku a Saúdské Arábii zájem Katar, uvedl server airrecognition.com s odvoláním na ruskou agenturu TASS.

O ruské systémy protivzdušné obrany S-400 je stále větší zájem ze strany zahraničních odběratelů. Nejnověji projevil po Číně, Indii, Turecku a Saúdské Arábii zájem Katar, uvedl server armyrecognition.com s odvoláním na ruskou agenturu TASS. 

psali jsme: Rusko zahájilo dodávky systémů protivzdušné obrany S-400 Číně

Během rozhovoru agentury TASS s katarským velvyslancem v Rusku Fahad bin Mohammedem Al-Attiyahem ambasador prohlásil, že Katar má zájem o nákup těchto ruských systémů.

Zatím není jasné, kdy by mohlo dojít k zásadnějšímu posunu v jednání mezi oběma zeměmi.

Možný nákup S-400 ze strany Kataru by byl pokračováním proklamované vojensko-technické spolupráce mezi oběma zeměmi, kterou v únoru 2017 oznámil ruský ministr obrany Sergej Šojgu. Ten také prohlásil, že vojensko-technická spolupráce mezi Katarem a Ruskem prokázala ,,pozitivní dynamiku".

psali jsme: Indie je blízko dohodě o dodávce ruských systémů protivzdušné obrany S-400

Kromě Kataru má podle ruského ministerstva obrany zájem o systémy protivzdušné obrany S-400 asi 10 zemí z oblasti Středního východu a jihovýchodní Asie, které s Ruskem jednají o nákupu těchto systémů. Rusko již zahájilo dodávky systémů S-400 Číně, s dodávkami Turecku se pak počítá od roku 2018 do roku 2022.

 

Nepřehlédněte na Security magazínu: Survival - jak se chovat, abyste přežili v pustině nebo džungli? A kam se schovat před teroristickým útokem? S námi víte více

 

Zdroj: armyrecognition.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.