Kauza radiolokátory: Na zakázku, kvůli níž skončil náměstek ministra obrany, si ,,posvítí" vojenská policie

Kauza radiolokátory: Na zakázku, kvůli níž skončil náměstek ministra obrany, si ,,posvítí&quote; vojenská policie
15 / 02 / 2020, 10:00

Další zajímavý posun nastal v kauze nákupu svou pasivních radiolokátorů Věra-NG. Server iRozhlas.cz informoval o tom, že spornou zakázku na pořízení dvou pasivních radiolokátorů Věra-NG začala prověřovat vojenská policie.

Věci se ohledně kontroverzní zakázky na pořízení radiolokátorů daly před několika dny do pohybu. Před pár dny premiér Andrej Babiš začal kvůli sporné požadovat ,,velké personální změny". Ve středu skončil kvůli kauze předražené zakázky náměstek ministra obrany pro akvizice a vyzbrojování Filip Říha, další personální změny se nedají vyloučit.

Nyní přišel server iRozhlas.cz s informací, že si na zakázku ,,posvítí" i vojenská policie, po čemž například volal již dříve poslanec Radovan Vích (SPD). Serveru informaci potvrdila i její mluvčí. Ta pro iRozhlas.cz uvedla, že vojenská policie prověřuje nákup radiolokátorů podle zákona o vojenské policii.

Připomeňme, že ministerstvo obrany podepsalo v lednu 2020 smlouvu na dodávku dvou pasivních radiolokátorů Věra-NG v hodnotě 1,5 miliardy korun, přičemž na zakázku bylo vyčleněno původně 780 milionů korun, stejné systémy přitom koupila Itálie před dvěma lety za 434 milionů bez DPH. Ministr obrany se tak před několika týdny dostal pod soustředěnou ,,palbu" kritiky řady poslanců z Výboru pro obranu, pro něž je vysvětlení navýšení ceny ze strany ministerstva obrany nedostatečné a zavádějící.

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace