Kauza vrtulníků: Metnar může dopadnout jako Parkanová, 14,5 miliardy korun je strašná cena. Poslanec Černý se opírá do kontroverzního nákupu

Kauza vrtulníků: Metnar může dopadnout jako Parkanová, 14,5 miliardy korun je strašná cena. Poslanec Černý se opírá do kontroverzního nákupu
21 / 11 / 2019, 14:00

Poslanec Alexander Černý (KSČM) hovořil ve včerejším pořadu Studio ČT 24 o kontroverzním nákupu 12 víceúčelových vrtulníků. Cena 14,5 miliard je podle něho ,,strašná".

Obsahem rozhovoru s poslancem Černým byla také zakázka na pořízení 12 víceúčelových vrtulníků. Černý zdůraznil, že strana, jíž zastupuje, se a priori nestavěla proti samotnému nákupu nových vrtulníků, ale nesouhlasí především s dvěma aspekty - cenou, kterou považuje za přemrštěnou stejně jako předseda KSČM Vojtěch Filip, a faktem, že vrtulníky se nakupují bez standardního výběrového řízení. Černý má také obavu o transparentnost celého nákupu.

,,My jsme se a priopri nestavěli proti nákupu vrtulníků, my jen máme pochybnosti o tom, když se nakupují vrtulníky bez standardního výběrového řízení. To, co se odehrává teď, to na mě nepůsobí příliš transparentně," prohlásil v rozhovoru komunistický poslanec. Obává se také toho, aby ministr obrany Lubomír Metnar nedopadl podobně jako bývalá ministryně obrany Vlasta Parkanová v souvislosti s pořízením letounů CASA.

,,Mám obavu, aby se nestalo něco, co jsme už zažili, aby pan ministr Metnar až to podepíše, se se zlou nepotázal a nedopadl jako jeho předchůdkyně, paní Parkanová, třeba při letounech CASA," projevil obavu Černý. 

I když na podpis smlouvy na nové vrtulníky nezbývá mnoho času, Černý a další se ještě pokusí jednat s Metnarem či premiérem Andrejem Babišem. Komunisté budou chtít vyjasnit, co vedlo vládu k tomu, že rozhodli tak, jak rozhodli. Podle Černého má celý nákup totiž ,,tak trochu podivnou pachuť".

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace