Kazašské letecké síly obdržely od Ruska dvě víceúčelové stíhačky Su-30SM

Kazašské letecké síly obdržely od Ruska dvě víceúčelové stíhačky Su-30SM
Autor fotografie: flickr.com (CC BY-SA 2.0) |Popisek: Su-30SM
31 / 12 / 2017, 14:00

Kazašské letecké síly posílily dvě moderní stíhačky Su-30SM dodané z Ruska.

Rusko dodalo Kazachstánu dvě víceúčelové stíhačky SU-30SM. Letouny byly převezeny na leteckou základnu v městě Taldykorgan na jihovýchodě Kazachstánu. Dodávka dvou těchto letounů je součástí vojensko-technické spolupráce mezi Ruskem a Kazachstánem.

psali jsme: VIDEA: Suchoj T-50 ruská stíhačka piatej generácie

Stíhačky budou v kazašském vzdušném prostoru plnit různé úkoly - od zajištění vzdušné převahy po ničení vzdušných pozemních a mořských cílů, a to i v noci. Letouny se zapojily aktivně do kampaně v Sýrii, kde poskytovaly krytí bojovým letounům Su-25SM, Su-24M a Su-34.

Podle generálmajora Nurlana Ormanbetova obdržel Kazachstán moderní letouny s vysokou manévrovatelností, které podstatně přispějí vzhledem ke svým technickým parametrům k zajištění bezpečnosti kazašského vzdušného prostoru.

psali jsme: Sýrie: Ruský Suchoj provedl vizuální identifikaci americké stíhačky

První dodávka stíhaček Su-30SM se uskutečnila v květnu 2015 jako výsledek dohody uzavřené dříve mezi kazašským a ruským ministerstvem obrany. Letadla Su-30SM jsou řazena ke generaci 4++ a podle mnohých expertů se svými technickými charakteristikami blíží letadlům páté generace. 

 

Nepřehlédněte na Security magazínu: Survival  - jak se chovat, abyste přežili v pustině nebo džungli? A kam se schovat před teroristickým útokem? S námi víte více

 

Zdroj: defence-blog.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.