Kdo neříká pravdu, armáda, nebo novináři? (komentář Lumíra Němce)

Kdo neříká pravdu, armáda, nebo novináři? (komentář Lumíra Němce)
15 / 09 / 2020, 17:00

Po napsání a uveřejnění mého článku o nově vznikajícím speciálním komandu v Chrudimi, se na mě jako supi slétli příznivci „Chrudimských orlů“, a to jak do komentářů tak i do zpráv. Ne že by mi vyhrožovali lynčem, ale bylo vidět, jak jim můj článek leží v žaludku. Mimo jiné mi vyčítali, že jsem použil nerelevantní zdroj informací, že jsem fňukna, která se nesmířila se zrušením SOG.

Nemyslím si, že jsem zrovna fňukna. Se zrušením jednotky SOG jsem se smířil, je to fakt a nic s tím neudělám. Ovšem vnímám to jako podraz a nespravedlnost na lidech, kteří bojovali a umírali. Místo uznání a poděkování byl útvar zrušen a oni přišli o práci, kterou milovali, byli dehonestováni a vláčeni blátem.

A nyní k Chrudimi. Nemyslím si, že TV Nova je zpravodajství na úrovni BBC, i když někdy mají zajímavé informace, každopádně pochybuji, že si články vymýšlí od stolu na základě jointa. Takže počáteční informaci i zřizování nové jednotky v Chrudimi jim někdo musel dodat. Otázkou je pouze to, jestli si ty informace upravili tak, aby to byla větší pecka, anebo ten, kdo jim ty informace dal, to podělal. Například informace o speciálním vybavení a nákupu bugin jsou až příliš konkrétní. Tato reportáž vzbudila evidentně ohlas i mezi vojáky a  podplukovník Zelinka obratem píše článek s názvem „Tři nejčastější mýty o 43. výsadkovém pluku“, kde tyto informace vyvrací.

Otázkou tedy je, jak je to doopravdy. Vypustili novináři z části smyšlené informace, nebo ne? Co když je to celé mnohem prostší. Novinářům se dostali do rukou informace z relevantního zdroje, ale po jejich uveřejnění se zaleklo ministerstvo obrany i generální štáb. A nebylo by divu, není žádným tajemstvím, že se v armádě šetří. Jsou útvary, kde nemají pomalu ani na náplň do tiskárny o vybavení ani nemluvě. V současnosti se do Chrudimi sypou obrovské prostředky, což logicky vzbuzuje u jiných jednotek závist a řevnivost. No a v této době se dozví, že do Chrudimi se nasypou další prachy, aby se rozšířila jejich akceschopnost, ovšem na úkor zbytku armády. A to je asi to poslední co armáda potřebuje. Takže se obratem vydá článek, který vše hodí na TV Nova a čtenářům se vysvětlí, že je všechno jinak. A kde je pravda???? To ukáže budoucnost.

 

Autor: Lumír Němec

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace