Když bude zapotřebí, sundáme T-34 z památníků a pošleme je na Ukrajinu – říká ruský propagandista

Když bude zapotřebí, sundáme T-34 z památníků a pošleme je na Ukrajinu – říká ruský propagandista
Autor fotografie: Antonov14 – Vlastní dílo, CC BY-SA 2.5|Popisek: Ilustrační fotografie T-34
27 / 03 / 2023, 16:00

Host studia kremelského propagandisty Vladimira Solovjova uvedl, že v případě potřeby budou tanky pro ruskou armádu vyjmuty nejen z konzervace a skladů, ale dokonce i z podstavců pomníků.

Jak uvádí Censor.NET, propagandista měl na mysli tanky T-34 z druhé světové války. Podle něho může být obrněná divize vybavena právě těmito tanky.

Není to vyloučené, protože s tím, jak Putinova válka na Ukrajině materiálně vyčerpává obě strany, Rusko otevírá další a další mobilizační sklady se zakonzervovanou technikou a minulý týden byl zachycen transport tanků pamatujících Stalina ze Sibiře směrem na západ. Jednalo se o tanky T-54/55.

Tyto tanky byly vyvinuty ve čtyřicátých letech minulého století právě jako náhrada za zastaralé T-34. Vzhledem k počtům, ve kterých byl T-54/55 vyroben ale bude trvat dost dlouho, než tyto pojízdné rakve plné mobiků budou na Ukrajině zlikvidovány údery Javelinů a NLAW.

Po těchto tancích už Rusko bude moci nasadit právě legendární T-34, jak uvedl v Solovjovově pořadu ruský propagandista.

Zdroj: Censor.net, Solovjov Live

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.