Kolumbie zvažuje nákup použitých stíhaček Eurofighter Typhoon od Španělska

Kolumbie zvažuje nákup použitých stíhaček Eurofighter Typhoon od Španělska
Autor fotografie: flickr.com (public domain)|Popisek: Eurofighter Typhoon
03 / 01 / 2018, 14:30

Použité stíhačky Eurofighter Typhoon mohou doplnit kolumbijský letecký park. Existují však i jiné varianty zvažované Bogotou.

Kolumbie uvažuje o pořízení použitých stíhaček Eurofighter Typhoon od Španělska. Letouny Eurofighter Typhoon představují možnou alternativu, jak nahradit izraelský víceúčelový bojový letoun IAI Kfir, který v současné době používá Kolumbie jako hlavní stíhač.

Jihoamerický země se připravuje na alternativu za letoun IAI Kfir, který za nějakou dobu bude zastaralý a vhodná náhrada za něj bude čím dál aktuálnější. Kolumbijské letecké síly nyní vyhodnocují, zda by pro ně byl nejvhodnějším řešením právě nákup těchto použitých od Španělska. Pokud byl zvažovaný nákup uskutečněn, byla by Kolumbie prvním zákazníkem v rámci Jižní Ameriky, který by letouny Eurofighter Typhoon. To by byl významný kvalitativní skok pro kolumbijské letecké síly.

psali jsme: Španělský Eurofighter Typhoon se zřítil nedaleko Albacete po oslavách státního svátku. Pilot zemřel

Nicméně existují i jiné varianty modernizace letového parku kolumbijského letectva. Kolumbie zvažuje i akvizici použitých stíhacích letounů dlouhého dosahu, kterými mohou být například Dassault Mirage 2000, víceúčelový letoun čtvrté generace Lockheed Martin F-16, víceúčelový stíhací letoun F/A-18, švédský Saab JAS-39 Gripen. Mimo ,,hru" také není ruský víceúčelový bojový letoun Suchoj Su-30.

psali jsme: Francie a Německo chtějí vyvinout nový evropský bojový letoun

V současné době kolumbijské letecké síly provozují 19 letounů IAI Kfir ve variantách C. 10 (exportní varianta pro Kolumbii a Ekvádor) a C.12 (stíhací bombardér).

 

Nepřehlédněte na Security magazínu:  Survival  - jak se chovat, abyste přežili v pustině nebo džungli? A kam se schovat před teroristickým útokem? S námi víte více

 

Zdroj: inquisitr.com

Tagy článku