Komedie v podání Sputnik News: Německo dodalo Rusku miniponorky

Komedie v podání Sputnik News: Německo dodalo Rusku miniponorky
Autor fotografie: Sputnik News|Popisek: Miniponorka podle ruského serveru
05 / 11 / 2016, 07:00

Ruský propagandistický server Sputnik News přinesl ve svém českém vydání informaci, že ruská armáda získala do své výzbroje miniponorky z Německa. Ilustrační fotografie ale buď znamená, že redaktoři jsou úplně neschopní, nebo dostali za úkol vystrašit čtenáře informací, že Německo dodává Rusku kvalitní výzbroj.

Pravda je totiž přesně někde mezi, ale to už málo který čtenář tohoto serveru zjistí, nebo nedej bože dočte do odstavce, kde je "miniponorka" popsána. Na titulním snímku je diesel-elektrická ponorka jménem Rostov na Donu třídy Kilo. Tedy poměrně velký stroj o délce téměř 73 metrů a výtlaku po zanoření až 3 075 tun! O senzaci je tedy zaděláno, čtenáři titulků mají jasno - Německo vyzbrojuje Rusko a nehledí na sankce...

A co tedy Rusko svým speciálním jednotkám koupilo?

Podvodní skůtr

Německá firma Rotinor GmBH dodává Rusku podvodní skůtry Seabob Blackshadow 730, což je poněkud jiné kafe než ponorka na titulním snímku, ale kdyby tam byla fotografie skutečně dodané techniky, zdaleka by to nepůsobilo tak bombasticky.

Takže kdyby na vás někde v hlubinách českého internetu vyplavalo, že Německo vyzbrojuje Rusko "obrovskými miniponorkami", nevěřte tomu:-)

Tagy článku