KOMENTÁŘ: Nepochopitelné rozhodnutí. Na ministerstvu obrany končí neúnavný popularizátor historie Eduard Stehlík. Rozhodnutí chce zvrátit Babiš

KOMENTÁŘ: Nepochopitelné rozhodnutí. Na ministerstvu obrany končí neúnavný popularizátor historie Eduard Stehlík. Rozhodnutí chce zvrátit Babiš
Autor: Stribrohorak (CC BY-SA 3.0)
11 / 11 / 2019, 12:00

Ministerstvo obrany neprodloužilo smlouvu řediteli odboru pro válečné veterány Eduardovi Stehlíkovi. ,,Do hry" se chce vložit premiér Andrej Babiš a zvrátit rozhodnutí ministerstva obrany, které nepovažuje za rozumné.

Na ministerstvu obrany končí dosavadní ředitel odboru pro válečné veterány Eduard Stehlík. Na odboru působil celkem pět let. Napříště pak bude podle ministerstva obrany funkci šéfa odboru zastávat civilista.

Eduard Stehlík je jedna z mála osobností, která vykonala mnoho při propagaci a popularizaci vojenské historie. Uznávaný historik, který je autorem mnoha odborných publikací (třeba o Lidicích), se rovněž aktivně podílel na mnoha vojenských akcích, které přibližují nejširší veřejnosti vojenskou historii. Stehlík také spolupracuje s řadou médií.

Z tohoho pohledu je nepochopitelné, proč taková osobnost na ministerstvu končí a odbor pro válečné veterány má řídit napříště civilista, který bude mít navíc ve své funkci ztíženou úlohu. Zmíněné rozhodnutí ministerstva obrany tak vrhá na celou věc podivný stín, že Stehlíka se chtěl někdo ,,suchou cestou" prostě zbavit, že zkrátka někomu vadil. To mimochodem naznačil i Týdeník Euro, který uvedl, že na zmíněném odboru, která má Stehlík do konce prosince tohoto roku opustit, panuje vyhrocená situace.

S rozhodnutím, že armáda neprodloužila Stehlíkovi kontrakt, nesouhlasí premiér Andrej Babiš a obrátí se na ministra obrany Lubomíra Metnara, ,,aby toto nerozumné rozhodnutí" změnil. A je to v tomto případě správně. Takových osobností, jako je Eduard Stehlík, totiž v armádě opravdu mnoho nemáme. Otázkou je, zda bude mít Babiš dostatečné páky na to, aby rozhodnutí skutečně změnil. Pokud se mu to nepodaří, tak přijde nepochopitelně armáda o respektovaného odborníka, který je uznáván vojenskými i odbornými kruhy.

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace