Kontrakt na nákup dvou izraelských protiraketových systémů Iron Dome pro USA byl dokončen

Kontrakt na nákup dvou izraelských protiraketových systémů Iron Dome pro USA byl dokončen
Autor: (CC BY-SA 3.0)|Popisek: protiraketový systém Iron Dome
15 / 08 / 2019, 15:00

USA se přiblížily plánovanému nákupu dvou izraelských protiraketových systémů Iron Dome.

Server Defense News informoval, že kontrakt na pořízení dvou protiraketových systémů Iron Dome, o něž mají USA eminentní zájem, byl finalizován. Americká armáda nyní může promýšlet termíny dodávek systémů.  Ve ,,hře" je prozatím nákup dvou baterií. 

Americká společnost Raytheon participuje na vývoji protiraketového systému Iron Dome Raytheon společně s izraelskou firmou Rafael a Iron Dome je zčásti vyráběn právě v USA.

Iron Dome dokáže zasahovat vzdušné cíle na vzdálenost od zhruba 4 do 70 km (podle některých zdrojů efektivně od 7 km). Pro dělostřelecké granáty a rakety odpálené z menší vzdálenosti už Izrael vyvíjí systém Iron Beam, který využívá laserového paprsku. Se systémy využívajících laserového paprsku přitom počítají i Američané. Do té doby však hodlají urychleně zacelit mezery v určitých kategoriích obranných systémů tím, co je k dispozici.

 

Zdroj: Defense News

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace