Korejská republika si jako nový vojenský výcvikový vrtulník zvolila stroj Bell 505 - společnost Bell dodá do roku 2025 až 40 kusů

Korejská republika si jako nový vojenský výcvikový vrtulník zvolila stroj Bell 505 - společnost Bell dodá do roku 2025 až 40 kusů
Autor fotografie: Bell|Popisek: Bell 505
19 / 05 / 2022, 12:00

Společnost Bell Textron Inc., dceřiná firma Textron Inc. (NYSE:TXT), oznámila, že Korejská republika si jako nový výcvikový vrtulník pro svoje ozbrojené síly vybrala stroje Bell 505. K výcviku nové generace pilotů je bude používat jak armáda Korejské republiky (ROKA), tak ji její námořnictvo (ROKN).

Smlouva, kterou podepsala Správa obranných akvizičních programů Korejské republiky a společnost Bell, zahrnuje do roku 2025 výrobu a dodávku až 40 vrtulníků Bell 505.

„Korejská republika se velmi pečlivě věnovala procesu výběru nových strojů; a její volba potvrzuje, že Bell 505 je v celosvětovém měřítku preferovaným strojem nové generace pro výcvik pilotů,“ sdělil Patrick Moulay, senior viceprezident společnosti Bell pro mezinárodní komerční prodej a dodal: „Je pro nás velkou ctí, že se můžeme podílet na výcviku pilotů korejské armády a námořnictva, a to zejména s ohledem na rostoucí operační potřeby a výzvy, kterým ozbrojené síly Korejské republiky čelí“.

V únoru tohoto roku překonala celosvětová flotila strojů Bell 505 100 000 hodin a od roku 2017 se globálně dodalo přes 360 těchto strojů.  Ozbrojené síly Korejské republiky se připojí k široké řadě globálních uživatelů, kteří tento stroj používají pro výcvik. Jedná se například o indonéské námořnictvo, jamajské letectvo, japonskou pobřežní stráž, armádu Spojených arabských emirátů a obranné síly Černé Hory.

Stroj 505 v sobě kombinuje nejmodernější avioniku a technologii řízení motoru. Plně integrovaná sada avioniky Garmin G1000H NXi a dvoukanálový motor řízený systémem FADEC z něj dělají vysoce pokročilý lehký jednomotorový stroj na trhu. V kategorii lehkých jednoduchých vrtulníků, které tvoří páteř výcvikových strojů po celém světě, patří Bell 505 mezi nejoblíbenější vrtulníky pro přípravu budoucích pilotů na nesčetné výzvy, kterým budou čelit na nejrůznějších misích.

 

O společnosti Bell

Myslíme nad rámec toho, co děláme. Již více než 85 let měníme zážitek z létání a toho, kam až se můžeme dostat. Byli jsme prvními, kdo prolomil hranici zvuku a kdo získal certifikaci pro komerční vrtulník. Byli jsme na palubě první lunární mise NASA a uvedli jsme na trh pokročilý systém s překlopnými rotory. Dnes definujeme pokročilou leteckou mobilitu a nastavujeme její standardy. Kromě centrály ve Fort Worth v americkém Texasu působíme jako dceřiná společnost Textron Inc. v dalších strategických lokalitách po celém světě. Díky tomu, že více než čtvrtina našich kolegů sloužila v armádě, je naší vášní pomáhat právě armádě plnit její mise. Naše průlomové inovace přinášejí zákazníkům výjimečné zážitky. Efektivně, spolehlivě a v první řadě bezpečně.

O společnosti Textron

Textron Inc. je multioborová společnost, která využívá svou globální síť leteckých, obranných, průmyslových a finančních podniků k tomu, aby zákazníkům poskytovala inovativní řešení a služby. Textron je známý po celém světě díky svým silným značkám, jako jsou Bell, Cessna, Beechcraft, Hawker, Jacobsen, Kautex, Lycoming, E-Z-GO, Arctic Cat, Textron Systems a TRU Simulation + Training. Další informace naleznete na adrese: www.textron.com.

 

Tagy článku