Kyu-maru-shiki-sensya - poetický název japonského tanku Type 90

Kyu-maru-shiki-sensya - poetický název japonského tanku Type 90
Autor: U.S. Department of Defense|Popisek: Type 90
22 / 02 / 2019, 11:00

Tento japonský hlavní bitevní tank začal vznikat v roce 1976 a tento představitel třetí generace tanků vznikl díky spojení firem Mitsubishi, Japan Steel Works, NEC či Fujitsu. Hlavní podíl na vývoji ale spočíval na bedrech společnosti Mitsubishi Heavy Industries.

Do výzbroje japonských obranných sil byl zařazen v roce 1992 a do roku 2012 bylo vyrobeno asi 340 kusů tohoto tanku. A právě tomuto ocelovému gigantovi o váze více než 50 tun  se budeme věnovat ve 32. díle Ocelových gigantů od G_J_Rasputina

Type 90 je již nahrazován a doplňován společně se svým předchůdcem Type 74, nejmodernějším tankem japonské výroby Type 10, který byl uveden do služby v roce 2012.

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace