Leonardo dodá 4 víceúčelové vrtulníky AgustaWestland AW101 Polsku, kontrakt má hodnotu 380 milionů eur

Leonardo dodá 4 víceúčelové vrtulníky AgustaWestland AW101 Polsku, kontrakt má hodnotu 380 milionů eur
Autor: flickr.com (CC BY-SA 2.0)
28 / 04 / 2019, 17:15

Dlouho očekávaný kontrakt na dodávku 4 víceúčelových vrtulníků Polsku byl stvrzen v pátek.

Polské ministerstvo obrany podepsalo v pátek s italskou společností Leonardo kontrakt v hodnotě 380 milionů eur na dodávku 4 víceúčelových vrtulníků AgustaWestland AW101. Kontrakt byl podepsán za účasti polského premiéra Mateusz Morawieckého, ministra obrany Mariusze Błaszczaka a šéfa společnosti Leonardo Alessandra Profuma ve městě Świdnik. Dodávky strojů pak mají být dokončeny do roku 2022. 

                                  

Leonardo soutěží i v českém tendru na dodávku 12 víceúčelových vrtulníků se svým strojem AW139M, nicméně vše směřuje k nákupu amerických vrtulníků. Leonardo by měl šanci jen v případě, že se česká strana nedohodne na ceně, protože americké vrtulníky jsou dvakrát dražší. Italové by byli schopní dodat 12 strojů za 6 miliard korun, kdežto Američané za 12,5 miliard korun.

AW101 je střední třímotorový víceúčelový vrtulník, který je používán pro civilní i vojenské účely. Zatím bylo objednáno přes 190 strojů tohoto typu. Užívají ho například Velká Británie, Japonsko, Kanada, Indie, Dánsko či Norsko.

 

Zdroj: defence-blog.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace