Leonardo na MSPO 2019 (Kielce, Polsko) - AW101, AW249, M-346 a mnoho jiného

Leonardo na MSPO 2019 (Kielce, Polsko) - AW101, AW249, M-346 a mnoho jiného
03 / 09 / 2019, 15:00

Kielce, 2. září 2019 - Leonardo se účastní 27. ročníku MSPO v polském městě Kielce, čímž navazuje na nedávné úspěchy a zvláštní vztahy s Polskem a jeho ozbrojenými silami. Se čtyřmi vrtulníky AW101 a čtyřmi cvičnými letadly M-346, které byly nedávno objednány, a založením Leonardo Poland, pracují Leonardo a PZL-Swidnik na splnění náročných požadavků Polska na obranu novými projekty představenými během letošního ročníku MSPO.

Leonardo na MSPO 2019 (Kielce, Polsko) vidí na základě nedávných úspěchů svého vlajkového vrtulníku AW101, cvičného letounu M-346 a dobrého výkonu PZL-Swidnik v Polsku nové příležitosti.

  • Na MSPO 2019 bude Leonarda propagovat v Polsku vyrobený vrtulník Sokol s novými vlastnostmi i schopnostmi.
  • Silné zaměření na elektroniku a obranné systémy světové kvality pro letecké, pozemní a námořní mise a na špičkovou sadu ochrany letounů Eurofighter.
  • Po nedávných úspěších společnosti Leonardo a PZL-Swidnik pokračují v práci na nových projektech, prohlubují spolupráci s Polskem v rámci programů AW249 a dalších letounů.

Během výstavy Leonardo představí nové funkce a možnosti staršího modelu vrtulníku Sokol, který tvoří páteř flotily vrtulníků polských ozbrojených sil. W-3PL Głuszec, verze vrtulníku Sokół, která byla nedávno vyvinuta pro polské ozbrojené síly, bude představena ve statické ukázce. Na stánku Leonardo (hala E - stánek 23) bude představeno kompletní portfolio vrtulníků, včetně AW101 vybraného polským námořnictvem pro provádění protiponorkových misí (ASW) a misí bojového pátrání a záchrany (CSAR). PZL-Świdnik, který hraje významnou roli ve výrobě všech AW101 objednaných po celém světě, je hlavním dodavatelem a vrtulníky dodá do roku 2022.

Pokud jde o schopnosti bojového vrtulníku, Leonardo stále nabízí AW249, jediný nový bojový vrtulník, který je v současné době vyvíjen, a to tak, aby splnil požadavek polských ozbrojených sil na letoun v této kategorii. Leonardo a PGZ podepsaly dohodu o budoucí spolupráci na tomto programu. Polský obranný průmysl tak získává jedinečnou příležitost podílet se na zcela novém programu vývoje vrtulníků a jeho budoucích exportních perspektivách.

SW-4 Solo je příkladem doveností společnosti Leonardo v bezpilotní technologii prováděným společností PZL-Świdnik. Solo, vybavené pokročilými systémy a senzory vyrobenými společností Leonardo, provede ukázky na moři, naplánované na listopad 2019 ve Středozemním moři a na srpen 2020 v Baltském moři v rámci programu OCEAN2020. Během první ukázky budou také použity systémy Leonardo - od radarů po řídící a kontrolní systém na palubě fregat FREMM italského námořnictva, jakož i systém informování o situaci na moři. Vrtulník je také součástí projektu HELIMARIS, jehož cílem je modifikovat případně pilotovaný vrtulník pro námořní mise. Program provádí PZL-Świdnik ve spolupráci s polskými výzkumnými a vývojovými středisky a univerzitami.

Leonardo také nabízí Polsku Eurofighter Typhoon, jedno z nejmodernějších stíhacích letadel pro vybudování vzdušné převahy - Leonardo je lídrem polské exportní kampaně Eurofighter. Program podporuje rozvoj technologií evropského leteckého průmyslu, má v současnosti devět zákazníků a 623 objednaných letadel. Nabízí obrovské příležitosti pro účast průmyslových podniků. Během MSPO bude Leonardo sledovat dlouhodobý vývoj, který přiblíží letadlo ke stíhači šesté generace.

Zakoupením dalších čtyř cvičných M-346 na konci roku 2018 se polská flotila rozšířila na celkem 16 letadel. Osm je již v provozu v rámci polských vzdušných sil a celá flotila bude upgradována na standard IFF NATO STANAG 4193 Edition 3 a připravena do roku 2021. Leonardo také propaguje novou variantu M-346FA, což je radarem vybavené (Leonardo's Grifo-346) víceúčelové, stíhací-útočné letadlo představující vysoce efektivní a levné taktické řešení pro moderní bojiště.

Leonardo dodává prostřednictvím společných podniků Thales Alenia Space a Telespazio polskému ministerstvu obrany s pozemní segment pro příjem a zpracování dat a datových produktů generovaných italskou satelitní sestavou. Program COSMO-SkyMed se v blízké budoucnosti posune vpřed se spuštěním družicových systémů druhé generace. Leonardo je také aktivní ve vojenské a komerční satelitní komunikaci (Milsatcom). Telespazio podepsalo víceletou smlouvu s polským ministerstvem obrany o využívání kanálů UHF italské vojenské komunikace SICRAL ze satelitů a poskytuje Polsku služby televizního vysílání.

Leonardo má bohaté zkušenosti v námořních systémech a v sektoru pozemní obrany a od roku 1995 spolupracuje s polskými společnostmi a subjekty na 60 mm věži, která byla integrována na palubě vozidla OBRUM. V roce 2003 byla podepsána smlouva se společností PGZ na místní výrobu 363 věží HITFIST 30 mm pro vozidlo Rosomak, které jsou nasazovány na mírových misích v Afghánistánu. V současné době se Leonardo účastní rozhovorů s polským průmyslem s cílem poskytnout věžím HITFIST další schopnosti, včetně protitankových řízených střel Spike a RECCE. Leonardo také spolupracoval s polským letectvem na instalaci tří systémů radaru protivzdušné obrany (FADR) a dodal automatizovaný systém pobřežního dohledu ZSRN.

Tagy článku