Létající vejce PowerEgg

Létající vejce PowerEgg
Autor: PowerVision|Popisek: Vajíčko PowerEgg
06 / 10 / 2016, 14:15

Firma PowerVision se sídlem v Pekingu představila první dron ve tvaru vejce.

Stroj samozřejmě využívá technologie známé z mnoha jiných quadrokoptér, ale tvar vejce je zcela unikátní. Gesty řízený dron se po sticku jediného tlačítka rozloží a vznese, ovládat ho je možné i jednou rukou.

PowerEgg

Na spodní špičce vejce velikosti míče na rugby, je uložena stabilizovaná 4K UHD kamera. Kapacita baterie je 6 400 mAh a měla by zajistit dostatečně dlouhou dobu letu - tedy aktuálně 23 minut, dosah signálu je 5 kilometrů a maximální rychlst dosahuje 50 km/h.

PowerEgg je schopný provozu jak v interiérech, tak venku za pomoci GPS. Řídit je ho možné pomocí klasického dvouosého ovladače také něčím, co vypadá jako Nintendo Wii a používá gesta. Vzhledem k určení, obsahují ovladače i tlačítko pro nouzové přistání.

Dron má také funkci autonomního létání mezi předem stanoveným body, nebo režim selfie.

Zdroj: PowerVision

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace