Letoun F-35 se zřítil na Floridě, pilot nehodu přežil

Letoun F-35 se zřítil na Floridě, pilot nehodu přežil
Autor: flickr.com (public domain)|Popisek: F-35
20 / 05 / 2020, 15:45

Na Floridě se zřítil americký letoun 5. generace F-35, informovala CNN. Pilot se úspěšně katapultoval. Jde za poslední čtyři dny již o druhou nehodu letounu 5. generace.

V úterý se zřítil americký letoun F-35 na Eglinově letecké základně na Floridě, z níž startoval. Pilot se stačil katapultovat, utrpěl však zranění a byl převezen na pozorování do nemocnice. Z ní byl potom ve středu ráno propuštěn, uvedla ve svém prohlášení k incidentu USAF. Podle prohlášení nedošlo při zřícení stíhačky k žádné ztrátě na životě a na majetku.

Letoun se účastnil podle CNN rutinního nočního cvičení. Jde již o druhou nehodu za poslední čtyři dny. Přesné příčiny nehody se nyní vyšetřují.

Zhruba před rokem došlo i k nehodě japonského letounu F-35 nad Pacifikem, který byl s dalšími třemi stroji F-35 na cvičném letu. V červnu 2019 prohlásil japonský ministr obrany Takeši Iwaya, že za havárií japonského letounu F-35 byla pravděpodobně prostorová dezorientace a závrať 41letého pilota Akinoriho Hosomiho.

 

Zdroj: CNN

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace