Su-57 bude vybaven hypersonickou raketou R-37M. Má ničit nepřítele přes 300 kilometrů daleko

Su-57 bude vybaven hypersonickou raketou R-37M. Má ničit nepřítele přes 300 kilometrů daleko
28 / 09 / 2018, 09:30

Ruský letoun páté generace Su-57 má být vybaven hypersonickou raketou. Su-57, ruský letoun páté generace, bude vyzbrojen hypersonickou raketou R-37M, která bude schopná zničit svůj cíl na vzdálenost přes 300 km, uvedl server RT.com.

Raketa vzduch-vzduch má tvořit pevnou součást výzbroje ruského letounu Su-57. Raketa R-37M je modernizovanou verzí střely, která je ve službě od roku 1985. Ta je přes 4 metry dlouhá, její hmotnost činí 600 kg a je vhodná pro větší ruské letouny jako například MiG-31B.

psali jsme: VIDEO: Rusko úspěšně otestovalo svého ,,nadzvukového zabijáka", raketu Zirkon

Naproti tomu nová raketa se může zejména pyšnit velkou rychlostí (přes 7 000 km/h) a dosahem přes 300 km, Podle některých zdrojů, na něž se server RT.com odvolává, to však může být i 400 km. V současné době mají být práce na raketě R-37M finalizovány, střela dostala nový naváděcí systém, a je lehčí než její předchůdkyně.

psali jsme: Konec světa v ruském podání: balistická raketa o hmotnosti 100 tun

Rusko má současně zvažovat, jak naloží s další raketou, která je též zvažovaná jako součást výzbroje pro Su-57. Tou je KS-172, jež je vyvíjená společností NPO Novator, a má mít dosah přes 400 km. 

 

Zdroj: rt.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace