Letouny F-35 i do Singapuru?

Letouny F-35 i do Singapuru?
18 / 01 / 2019, 14:00

Singapurský ministr obrany Ng Eng Hen v pátek prohlásil, že americké letouny 5. generace F-35 jsou pro Singapur nejvhodnější náhrada za stíhač F-16

Singapur bude možná další zemí, které budou dodány letouny F-35. Singapurský ministr obrany Ng Eng Hen dnes řekl, že právě americké stroje 5. generace by byly pro zemi nejvhodnější náhradou za letouny F-16. Singapurské ministerstvo obrany plánuje nejprve nákup několika letadel na další zhodnocení.

doporučujeme: Jak v budoucnu sestřelit F-22 či F-35? Rusko možná našlo cestu

,,Naše obranné agentury usoudily, že letouny F-35 jsou za F-16 nejvhodnější náhradou," uvedl Hen na Facebooku. Podle ministra obrany chce pořídit Singapur prozatím jen pár letounů F-35, aby se mohly komplexně zhodnotit jeho schopnosti, ještě předtím, než by došlo k akvizici celé letky těchto strojů.

čtěte také: Lockheed Martin naplnil cíl dodávek letounů F-35 pro rok 2018

Singapur má v současné době v aktivné službě okolo 60 letounů F-16, ale ty jsou již téměř u konce své životnosti.


Zdroj: rt.com

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace