Letouny F-35B ,,proměnily" vrtulníkovou výsadkovou loď USS America v lehkou letadlovou loď

Letouny F-35B ,,proměnily&quote; vrtulníkovou výsadkovou loď USS America v lehkou letadlovou loď
Autor: flickr.com (CC BY 2.0)|Popisek: F-35B
07 / 10 / 2019, 12:00

Stíhací útočná peruť námořní pěchoty 122 (VMFA 122) vybavená letouny F-35B se stala tvůrcem významného milníku, když 12 strojů 5. generace přistálo na vrtulníkové výsadkové lodi USS America (LHA 6) během rutinního cvičení ve východním Pacifiku.

12 letounů F-35B ze Stíhací útočné peruti námořní pěchoty 122 přistálo na americké vrtulníkové výsadkové lodi USS America v rámci cvičení ve východním Pacifiku. Stroje 5. generace tak ,,proměnily" vrtulníkovou výsadkovou loď v lehkou letadlovou loď.

Pro americké námořnictvo se tak jedná o významný milník a důkaz o tom, že ,,promísení" letounů F-35B s ostatními stroji na palubě vrtulníkové výsadkové lodi může v praxi fungovat.

Třída America jsou největší lodě tohoto typu na světě, s délkou téměř 258 metrů a výtlakem 45 000 tun. Mohou pojmout na své palubě až 42 letounů či vrtulníků. USS America, která vstoupila do služby v roce 2014, je první jednotkou této třídy, následována USS Tripolis, která byla spuštěna na vodu v roce 2017. Třetí jednotkou je USS Bougainville, ta má podle plánu vstoupit do služby v roce 2024.

 

Zdroj: Defence Blog

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace