Letouny Su-57 budou vybaveny hypersonickými raketami. Budou to střely R-37M?

Letouny Su-57 budou vybaveny hypersonickými raketami. Budou to střely R-37M?
07 / 12 / 2018, 14:00

Ruské letouny 5. generace Su-57 ponesou hypersonické střely. Není prozatím ale jasné jaké, uvedla agentura TASS odvolávající se na nejmenovaný zdroj. Mají být podobné svou charakteristikou hypersonické střele vzduch-země Kinžal.

Agentura TASS uvedla s odvoláním na nejmenovaný zdroj v leteckém průmyslu, že letouny Su-57 budou vybaveny hypersonickými raketami, jejichž charakteristika je podobná hypersonickým střelám vzduch-země Kinžal. Zdroj však nekonkretizoval bližší informace či technické údaje.

psali jsme: Je čínský stíhač J-20 křížencem ruského Migu 1.44 a americké F-35?

Z citovaného zdroje vyplývá, že v souladu s ruským státním zbrojním programem pro roky 2018 - 2027 budou letouny Su-57 vybaveny hypersonickými raketami, přičemž tyto střely budou podobné hypersonické raketě vzduch-země Kinžal. Ty jsou prakticky nedetekovatelné moderními systémy a jejich dosah činí více než 2 000 km. Rakety, o nichž zdroj hovoří, mají být ale menší. Raketami Kinžal jsou vybaveny například stíhače MiG-31K.

psali jsme: Novinky kolem Su-57: Zkušební lety s výzbrojí i potvrzení první objednávky

Informace, které přinesl TASS, jsou v rozporu s tvrzením serveru RT.com, který v září uvedl (Security magazín informoval), že Su-57 bude vybaven raketou R-37M. Nicméně 6. 12. publikoval tento server článek, který evidentně vychází z informací TASSu a stejně jako ruská agentura uvádí, že Su-57 budou osazeny raketami, podobné svou charakteristikou střelám Kinžal. Na potvrzení informace, které hypersonické zbraně nakonec budou tvořit výzbroj Su-57, si zřejmě ještě nějaký čas počkáme.

 

Zdroj: TASS

Tagy článku