Lockheed Martin chce prodat více letounů F-35 do Evropy, cena stíhače klesne

Lockheed Martin chce prodat více letounů F-35 do Evropy, cena stíhače klesne
Popisek: F-35
05 / 02 / 2019, 12:00

Americká společnost Lockheed Martin plánuje, že uskuteční více prodejů letounů 5. generace F-35 do Evropy. Očekává se, že dojde v roce 2023 k poklesu ceny za jeden stíhač. Informoval o tom server defenseworld.net.

Lockheed Martin chce reagovat na předpokládaný pokles ceny letounu 5. generace tím, že prodá více strojů F-35 do Evropy - zejména Německu, Finsku či Švýcarsku.

Cena amerického stíhače F-35A se má totiž propadnout zhruba na 80 milionů dolarů z 89,2 milionů dolarů, což je rozdíl téměř o 10 milionů dolarů. Pro srovnání: cena za variantu F-35B činí dnes 115,5 milionů dolarů a je nejdražší verzí stroje, a za F-35C potom 107,7 milionů dolarů.

Cena za letoun páté generace klesne v souvislosti se zvýšením produkce díky zefektivnění výrobního procesu, čímž se sníží náklady na suroviny a komponenty stroje.

Lockheed Martin dodal celkem 91 strojů minulý rok a chce tento rok navýšit dodávky letounů na 131.

 

Zdroj: defenseworldnet.cz

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.