Lockheed Martin dodal francouzskému letectvu první transportní letoun C-130J Super Hercules. Další tři stroje ještě dostane

Lockheed Martin dodal francouzskému letectvu první transportní letoun C-130J Super Hercules. Další tři stroje ještě dostane
Autor fotografie: Screenshot YouTube|Popisek: C-130J Super Hercules
03 / 02 / 2018, 09:00

Francouzské letectvo obdrželo od společnosti Lokcheed první transportní letoun C-130J Super Hercules. Další tři letouny mu budou ještě dodány.

Francouzské letectvo posílí celkem čtyři turbovrtulové transportní letouny Super Hercules od Lockheedu, dva ve variantě KC-130J, jež jsou používány pro doplňování paliva za letu a rychlému pozemnímu doplňování paliva.

psali jsme: Indie odsouhlasila nákup AH-64 Apache za 2,5 miliardy dolarů

První již francouzská strana převzala. Lockheed dodá další tři letouny prostřednictvím amerického vládního programu zahraničního prodeje (FMS - Foreign Military Sale). Během roku 2019 by pak francouzskému letectvu měly být dodány postupně všechny letouny.

První ,,starý" stroj C-130H obdržela Francie už v roce 1987 a nové Super Herculesy se tak připojí k již existující letce.

psali jsme: Video: AC-130W Stinger II - těžce vyzbrojený Hercules pro palebnou podporu pozemních operací

Francie provozováním těchto letounů podle viceprezidenta Lockheedu Martin George Shultze stále ukazuje světu bezkonkurenční kvality a univerzálnost transportních letounů C-130J Super Hercules. Ty patří mezi nejmodernější taktické turbovrtulové transportní letouny. Stroj je určen k přepravě personálu, vybavení a lehkých vojenských vozidel.

 

Nepřehlédněte na Security magazínu: Historie - vnímáme dějiny v souvislostech a nadhledem. Sledujte nejdůležitější okamžiky historie. S námi víte více

 

Zdroj: defenseworld.net

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.