Lockheed Martin nabídl Japonsku hybrid F-22 a F-35

Lockheed Martin nabídl Japonsku hybrid F-22 a F-35
Autor fotografie: Lockheed Martin|Popisek: Letadla 5. generace
21 / 04 / 2018, 14:00

Anonymní zdroj pro agenturu Reuters uvedl, že Lockheed Martin plánuje nabídnout nový stíhací letoun, který spojuje výhody a kvality letounů F-22 a F-35 dohromady, do soutěže o nový stíhací stroj pro Japonsko.

Reuters dodal, že letecká společnost tuto myšlenku představila japonským úředníkům a formálně nabídne design ve své odpovědi na japonskou žádost o informace. Japonsko nyní v spolupráci s americkými výrobci vyrábí vlastní varianty amerických stíhaček F-15 a F-16. Na základe spokojenosti s těmito programy, chce ve spolupráci s americkými výrobci pokračovat nadále.

F-22 and F-35 Fly Together at RIAT

Přestavba vynikajícího draku F-22 Raptor na technologie nejnovějších materiálů, senzorů a počítačového vybavení z programu technologií F-35 by umožnil nabízet tento stroj spojencům USA, kteří díky velkým oblastem moří preferují dvoumotorové stroje - tedy nejen pro Japonsko, ale například i pro Austrálii, která měla zájem o původní F-22.

psali jsme: Nabídl Lockheed Indii stíhačky F-35, nebo ,,jen" F-16?

Bývalý australský velitel letectva Chris Mills nemá rád F-35 a již v roce 2016 vyzval proto australskou vládu, aby lobovala za obnovení výroby Raptoru.

Mills se domnívá, že větší dosah a schopnost leteckého souboje je pro obranu Austrálie velice důležitá, z důvodu kontroly vzdušného prostoru nad územím Austrálie a námořních cest. Svoji zprávu Mills zaslal do australského parlamentu. 100 kusů F-35, které Austrálie plánuje koupit, budou ve vzdušném souboji "irelevantní" vůči ruským nebo čínským strojům.

psali jsme: První japonský stíhač F-35A je na světě

Austrálie ztratila regionální leteckou převahu již v minulosti, a může ji ztratit znovu, jak Čína a další země jihovýchodní Asie získávají nové ruské moderní letouny Su-30s, nebo Su-35S, které mají větší dolet a nosnost než stávající australské F / A-18 a bohužel i než jejich budoucí F-35.

Mills ve své zprávě tvrdí, že USA, Austrálie a jejich spojenci by měli společně získat 420 kusů F-22C, a pak rychle vyvinout dvoumístný F-22E, kterého by bylo zapotřebí 600 kusů.

Splní se sen Chrise Millse a fandů F-22? Uvidíme...


Nepřehlédněte na Security magazínu: Historie - vnímáme dějiny v souvislostech a nadhledem. Sledujte nejdůležitější okamžiky historie. S námi víte více

Zdroj: Alert 5War Is Boring, Code One

Tagy článku