Lockheed Martin získal kontrakt na modernizaci a celkovou údržbu strategického bombardéru B-2 Spirit

Lockheed Martin získal kontrakt na modernizaci a celkovou údržbu strategického bombardéru B-2 Spirit
Autor fotografie: flickr.com (public domain)|Popisek: B-2 Spirit
19 / 07 / 2018, 09:00

Americká společnost Lockheed Martin provede modernizaci a ,,generálku" na strategickém bombardéru B-2 Spirit. Informoval o tom server defence-blog.com.

Americká společnost Lockheed Martin provede modernizaci a ,,generálku" na strategickém bombardéru B-2 Spirit. 

psali jsme: Nejdražší bombardér na světě B-2 má kořeny v druhé světové válce

Společnosti Lockheed byl udělen kontrakt v hodnotě 28 milionů dolarů na modernizaci a celkovou údržbu, která se bude týkat i systému obranného managementu strategického bombardéru B-2 Spirit, uvedl server defence-blog.com.

Bližší detaily kontraktu zatím nejsou známy, práce na bombardéru by měly proběhnout ve městě Owego. Server defence-blog.com informoval, že dokončení projektu se předpokládá do 9. července 2020.

psali jsme: VIDEO/Nejmodernější bombardér B-2 Spirit jak jste ho ještě neviděli

Modernizace systému obranného managementu letounu by měla zahrnovat subsystém digitálních elektronických podpůrných opatření (ESM), nové antény ESM, moderní displayové procesorové jednotky, které zkvalitňují detekci hrozby radarového odhalení. Přidružené softwarové komponenty integrují tyto vylepšené systémy s existujícími avionickými systémy letounu B-2 a celkově zlepšují pilotovu reakci na hrozby a také schopnost přežití.

Americké letectvo má k dispozici v současné době 20 strategických bombardérů B-2.

Nepřehlédněte na Security magazínu: Technologie - nejnovější ,,vychytávky" ze světa vědy a techniky. Od futuristických zbraní až po bojové drony. S námi víte více 

 

Zdroj: defence-blog.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace