Lockheed Martin získal kontrakt na vývoj prototypu druhé hypersonické zbraně

Lockheed Martin získal kontrakt na vývoj prototypu druhé hypersonické zbraně
17 / 08 / 2018, 11:00

Lockheed Martin Missiles and Fire Control spadající pod známou americkou zbrojovku získal kontrakt na vývoj dalšího prototypu hypersonické zbraně. Informoval o tom server defence-blog.com.

Lockheed Martin Missiles and Fire Control sídlící v americkém Orlandu se podařilo získat kontrakt v hodnotě 480 milionů dolarů na navržení druhého prototypu hypersonické zbraně (ARRW - Air-Launched Rapid Response Weapon).

Podmínky kontraktu stanovují, že Lockheed Martin Missiles and Fire Control vyvine design zbraně, provede test a zapojí se do podpory její výrobní připravenosti.

psali jsme: VIDEO: Rusko úspěšně otestovalo svého ,,nadzvukového zabijáka", raketu Zirkon

,,Chceme pokračovat rychlým tempem a použít nejlepší možné technologie, které jsou dostupné, k tomu, abychom získali hypersonické kapacity k našim stíhacím letounům," prohlásila Heather A. Wilsonová, tajemnice amerických vzdušných sil.

Vývoj na ARRW budou probíhat v Orlandu a předpokládané dokončení prací je stanoveno na rok 2021

psali jsme: Čína predstavila svoje jadrové rakety s plochou dráhou letu v úchvatnom videu

Lockheed Martin Missiles and Fire Control získal i kontrakt v dubnu na vývoj hypersonické naváděné rakety (HCSW - the Hypersonic Conventional Strike Weapon). Tento další ,,hypersonický" projekt bude stát po dobu svého vývoje zhruba 928 milionů dolarů. 

ARRW i HCSW pak mají nabídnou stíhacím letounům unikátní schopnosti a obě hypersonické zbraně mají odlišný technický přístup.

Nepřehlédněte na Security magazínu: Technologie - nejnovější ,,vychytávky" ze světa vědy a techniky. Od futuristických zbraní až po bojové drony. S námi víte více

 

Zdroj: defence-blog.com

 

 

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.