Lockheed se chystá pracovat na nové hypersonické raketě pro americké letecké síly. Ta bude součástí nového vzdušného zbraňového systému

Lockheed se chystá pracovat na nové hypersonické raketě pro americké letecké síly. Ta bude součástí nového vzdušného zbraňového systému
Autor fotografie: Screenshot YouTube
10 / 06 / 2018, 14:30

Pro americké letecké síly bude vyvíjena nová hypersonická střela.

Podle serveru airrecognition.com se americká společnost Lockheed Martin pustí do vývoje nové hypersonické rakety pro USAF.

psali jsme: Hypersonické střely Zirkon pro ruské jaderné křižníky a ponorky

Americké letecké síly podepsaly již v dubnu s firmou Lockheed Martin kontrakt v hodnotě 928 milionů dolarů na vývoj nové hypersonické rakety. Ta má podle plánů letět více než pětkrát rychleji než rychlost zvuku, aby překonala obranu nepřítele. Lockheed bude vyvíjet hypersonickou raketu v rámci nového vzdušného zbraňového systému HCSW (Hypersonic Conventional Strike Weapon).

psali jsme: VIDEO: Čínský ,,posel smrti". Hypersonická raketa DF-41 bude moci zasáhnout cíl kdekoliv na světě

Lockheed nyní úzce spolupracuje s USAF na finalizaci systémových požadavků amerických leteckých sil. To jeprvní fáze vývojového programu na novou hypersonickou raketu, který bude dále pokračovat tvorbou designu střely, následnými testy, počáteční výrobou a nakonec vypuštění rakety ve fázi počáteční operační schopnosti.

Práce na nové vzdušné zbrani pro USAF budou probíhat v Alabamě a Pensylvánii. Zatím není stanoven časový rámec, dokdy by měla být hypersonická raketa vyvinuta.

Nepřehlédněte na Security magazínu: Historie - vnímáme dějiny v souvislostech a nadhledem. Sledujte nejdůležitější okamžiky historie. S námi víte více

 

Zdroj: airrecognition.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.