Lockheed strategicky cílí na Indii. Americký letecký výrobce jí chce dodat F-16 i s technologiemi ze stíhačů F-35

Lockheed strategicky cílí na Indii. Americký letecký výrobce jí chce dodat F-16 i s technologiemi ze stíhačů F-35
Autor fotografie: flickr.com (CC BY 2.0) |Popisek: F-16
08 / 05 / 2018, 14:30

Lockheed Martin vidí velký obchodní potenciál v Indii. Nabídl ji své stíhačky F-16 včetně technologií ze strojů F-35.

Není tajemstvím, že Lockheed Martin se v poslední době zaměřil mimo jiné na indický trh. Již v lednu Security magazín informoval o tom, že podle několika indických serverů USA vyslaly signál, že jsou připraveny ,,sdílet" nejmodernější zbraňové systémy s Indií, a to možná později včetně letounu páté generace F-35. O to má podle nejnovějších informací zájem i Lockheed se svou nabídkou letounů F-16 Indii.

psali jsme: F-35 může zničit program ruského Su-57 bez jediného výstřelu

Indie se již nějakou dobu poohlíží pro náhradu za své zastarávající stíhačky, které ještě tvoří například MiG-21, MiG-27 či MiG-29. Mělo by se jednat o110 letounů za zhruba 15 miliard dolarů a nejvhodnějším kontraktorem zřejmě bude právě Lockheed s F-16.

F-35

 Lockheed ,,přibalil k nabídce strojů F-16 Indii i nejnovější technologie z F-35 či F-22

 

Lockheed má dlouhodobě vážný zájem vstoupit do jednání s nabídkou F-16, přičemž právě na těchto letounech by mohly být v případě jejich dodání Indii nainstalovány i pokročilé technologie včetně těch radarových ze stíhačů páté generace F-35 či F-22. ,,Existuje mnoho technologií, kterou mohou tvořit součást F-16 z F-35 či F-16 včetně nejnovějších radarů," prohlásil Lall. Pravděpodobné dohodě nahrává i skutečnost, že již minulý rok Lockheed podepsal s indickou společností Tata Advanced Systems významnou dohodu o společné výrobě letounu F-16 právě v Indii.

psali jsme: Chorvatsko nahrazuje zastaralé MiGy-21 stíhači F-16 od Izraele

Server nationalinterest.org. v této souvislosti uvedl, že s touto nabídkou F-16 přichází i další konkrétní možnost přesunu výrobní linky F-16 z texaského Fort Worth do Indie. Podle indických médií tak může nákup F-16 zařadit Indii do globálního dodavatelského řetězce.

Nepřehlédněte na Security magazínu:  Historie - vnímáme dějiny v souvislostech a nadhledem. Sledujte nejdůležitější okamžiky historie. S námi víte více

 

Zdroj: nationalinterest.org

 

 

 

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.