Loděnice Huntington Ingalls Industries získaly kontrakt na stavbu dvou nových letadlových lodí třídy Gerald R. Ford

Loděnice Huntington Ingalls Industries získaly kontrakt na stavbu dvou nových letadlových lodí třídy Gerald R. Ford
Autor fotografie: Cathrine Mae O. Campbell (public domain)|Popisek: USS Gerald R. Ford
11 / 02 / 2019, 14:30

Pentagon oznámil, že loděnice Huntington Ingalls Industries získaly od amerického námořnictva kontrakt v hodnotě přes 15 miliard dolarů na stavbu dalších dvou letadlových lodí třídy Gerald R. Ford.

Třetí letadlová loď třídy Gerald R. Ford USS Enterprise (CVN-80) má být dodána v roce 2028, čtvrtá letadlová loď, která je zatím bezejmenná (CVN-81), má být dodána americkému námořnictvu v roce 2032.

USS Enterprise nahradí ve službě USS Dwight D. Eisenhower z třídy Nimitz a čtvrtá letadlová loď pak USS Carl Vinson ze stejné třídy.

Prezidentka loděnice Huntington Ingalls Industries Jennifer Boykinová prohlásila, že kontrakt na stavbu dvou lodí najednou povede k úspoře 4 miliard dolarů.

 

Zdroj: breakingdefense.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace