LOM dosáhne kladného výsledku hospodaření

LOM dosáhne kladného výsledku hospodaření
Autor: FB profil LOM Praha|Popisek: LOM Praha
20 / 12 / 2021, 18:30

Co bylo před deseti měsíci vizí, stalo se realitou. Státní podnik Ministerstva obrany LOM PRAHA se vymanil ze záporných hospodářských výsledků a dostal se do černých čísel. V roce 2019 vykazoval ztrátu cca 188 milionů korun, o rok později cca 80 mil. Kč. Na letošní rok byl předchozím managementem opět plánován prodělek v řádu několika desítek milionů korun.

V únoru 2021 byl jmenován ministrem obrany do čela LOM PRAHA s.p. Jiří Protiva. Vize? Ekonomická stabilizace podniku, který se nacházel v nelichotivé situaci z hlediska hospodaření a zajištění financování.

Realita? Kladný hospodářský výsledek v řádu jednotek milionů korun a pozitivní obrat týkající se cash-flow.   

Otázka je nabíledni. „Za hlavní důvody změny situace považuji efektivní využití nástrojů krizového managementu, dále aktivní a otevřenou komunikaci s Ministerstvem obrany, tuzemskými a zahraničními zákazníky a zejména se zaměstnanci. Nově pojatým PR jsme zacílili na  naše nezastupitelné postavení v obranném a bezpečnostním průmyslu, jakož i na klíčové projekty v širokém portfoliu, což přispělo ke zvýšení kreditu LOM PRAHA u odborné veřejnosti a k zintenzivnění spolupráce. Civilním institucím jsme poskytli naše služby v rámci tzv. nevojenské sféry, například elektrochemické a chemické povrchové úpravy kovových materiálů, nedestruktivní testování materiálu nebo vyvažování rotačních dílů,“ popisuje některá opatření ředitel státního podniku Jiří Protiva.

 

Autor: Pavel Lang/LOM Praha

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace