Lotyšská pohraniční stráž si objednala dva špičkové vrtulníky AW119Kx od společnosti Leonardo

Lotyšská pohraniční stráž si objednala dva špičkové vrtulníky AW119Kx od společnosti Leonardo
Autor: Screenshot YouTube|Popisek: AW119Kx
21 / 02 / 2018, 14:00

Dva vrtulníky AW119Kx posílí lotyšskou pohraniční stráž.

Společnost Leonardo oznámila, že podepsala s lotyšskou pohraniční stráží kontrakt na dodávku dvou jednomotorových vrtulníků AW119Kx s možností pořízení další jednotky.

psali jsme: Vrtulník UH-1Y dokáže operovat i v extrémních podmínkách

Stroje, které si Lotyšsko vybralo v rámci modernizačního programu vrtulníků, nahradí dva starší vrtulníky Bell 206A JetRanger. Vrtulníky budou dodány Lotyšsku z Filadelfie, kde má Leonardo jedno ze svých technických a dalších zázemí, v roce 2019. Vrtulníky AW119Kx budou vykonávat celou řadu úkolů, například mise SAR (Search&Rescue), přepravu, hašení požáru, budou asistovat i při živelných katastrofách.

Kontrakt mezi Leonardem a Pohraniční stráží Lotyšska tak rozšíří vrtulníkový letecký park od Leonarda.

Kromě vrtulníků AW119Kx provozuje Lotyšsko i dva lehké dvoumotorové víceúčelové vrtulníky AW109. Podle Lotyšska se přítomností strojů AW119Kx ve vzduchu rozšíří portfolio misí, které budou schopné vykonávat ve dne i v noci.

psali jsme: Zmodernizovaný vrtulník Super Lynx Mk21B se úspěšně předvedl ve Velké Británii

Vrtulník AW119Kx byl představen v roce 2012. Řadí se k vůbec nejlepším jednomotorovým víceúčelovým vrtulníkům se špičkovou avionikou. Spolehlivý vrtulník dokáže být velmi efektivní v misích při zvýšené bezpečnosti. Stroj má velkou kabinu, která pojme až 6 lidí. Dodnes bylo objednáno po celém světě okolo 300 jednotek do téměř 40 zemí.

 

Nepřehlédněte na Security magazínu: Historie  - vnímáme dějiny v souvislostech a nadhledem. Sledujte nejdůležitější okamžiky historie. S námi víte více

 

Zdroj: airrecognition.com

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace