Lotyšsko posílí čtyři americké víceúčelové vrtulníky UH-60 Black Hawk

Lotyšsko posílí čtyři americké víceúčelové vrtulníky UH-60 Black Hawk
Autor: flickr.com (CC BY 2.0)|Popisek: UH-60 Black Hawk
06 / 08 / 2018, 14:00

Americké ministerstvo zahraničí schválilo prodej 4 vrtulníků UH-60 Black Hawk, o něž projevilo zájem Lotyšsko. Prodej vrtulníků ještě musí posvětit americký Senát.

Americké ministerstvo zahraničí schválilo prodej 4 vrtulníků UH-60 Black Hawk, o něž má zájem Lotyšsko. Prodej vrtulníků ještě musí posvětit americký Senát.

psali jsme: Slovenská armáda modernizuje, prvé dva vrtuľníky Black Hawk dorazili na Slovensko

Lotyšsko posílí 4 americké víceúčelové vrtulníky UH-60 Black Hawk. Podle serveru defensenews.com se odhaduje jejich cena na 200 milionů dolarů, jež zahrnuje kromě strojů i 10 motorů a přidružené vybavení.

psali jsme: Strnadova firma chce pořídit další Blackhawky do tréninkové akademie. Američtí instruktoři se osvědčili

Vrtulníky UH-60 Black Hawk pak znatelně zvýší přepravní schopnost lotyšské armády, posílí ostrahu hranic i operace S&R a poskytnou bojovou podporu za každého počasí.

Pořízení amerických vrtunlíků Lotyšskem má také podpořit větší schopnost mobility NATO po východním křídle Severoatlantické aliance.

 

Nepřehlédněte na Security magazínu: Survival  - jak se chovat, abyste přežili v pustině nebo džungli? A kam se schovat před teroristickým útokem? S námi víte více

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace