Louskáček na Armatu od německého Rheinmetallu – nové dělo ráže 130 mm pro západní tanky

Louskáček na Armatu od německého Rheinmetallu – nové dělo ráže 130 mm pro západní tanky
Autor: RHEINMETALL AG Corporate Sector Defence|Popisek: 130 mm dělo na tanku Challenger 2
01 / 08 / 2020, 10:00

Německý výrobce Rheinmetall vydal neuvěřitelné videozáběry ukazující nové dělo ráže 130 mm s hladkým vývrtem v akci.

„Technologie hladkého vývrtu Rheinmetall 130 mm pro hlavní bojové tanky (MBT) představuje výrazný skok letality v době sofistikovanějších systémů ochrany a zvyšujících se hrozeb,“ uvedla ve své zprávě společnost Rheinmetall.

Video: YouTube

V kombinaci s nejmodernějším automatickým podavačem munice je tento systém nejnovějším stupněm vývojem v oblasti pokročilých technologií pro hlavní bitevní tanky.

Nové 130 mm vývojové dělo udělalo velký skok, co se týče schopnosti zlikvidovat soupeře vyvíjených západních tanků nové generace. Systém 130 mm bude zcela kompatibilní s projektem European Main Ground Combat System (MGCS) a může sloužit jako upgrade pro všechny již provozované tanky Leopard 2. Vývoj zbraně také odpovídá klíčovým vývojovým prioritám v programu americké armády NGCV.

Nová hladká děla váží (bez montážních komponentů) 3 000 kilogramů s délkou hlavně 6,63 metrů. Rheinmetall také vyvíjí odpovídající munici pro použití s tímto kanónem.

 

Zdroj: Rheinmetall Group a Defence Blog

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace