Lynx od Rhenmetallu poprvé živě na cvičení Brave Warrior 2020 - vojáci ho chválí

Lynx od Rhenmetallu poprvé živě na cvičení Brave Warrior 2020 - vojáci ho chválí
Autor fotografie: Rheinmetall Defence|Popisek: Lynx KF41 IFV
27 / 09 / 2020, 13:00

Bojové vozidlo pěchoty Lynx KF41 se poprvé představilo veřejnosti na výstavě Eurosatory v roce 2018. Lynx KF41 od Rheinmetallu patří mezi nejpokročilejší modulární obrněná bojová vozidla střední hmotnosti na světě a je jedním z horkých adeptů na vítěze jako náhrada za BVP-2 naší armády.

Lynxe mohla česká veřejnost vidět i na loňských NATO Days v Ostravě a nyní měli možnost vidět toto moderní vozidlo v akci i vojáci NATO, účastnící se v Maďarsku cvičení Brave Warrior. Podle vyjádření týmu společnosti Rheinmetall bylo vozidlo přijato vojáky velice pozitivně.

Video z vystoupení vozidla Lynx na Brave Warrior můžete zhlédnout zde.

                                                                           Video: YouTube

Proč se Lynx podíval do akce právě v Maďarsku? Právě zde totiž Rheinmetall vyhrál první zakázku na dodávku těchto moderních vozidel a bude zde společný podnik Rheinmetallu a maďarské vlády vyrábět bojová vozidla pěchoty LYNX nejen pro maďarskou armádu.

Je první ze západních vozidel reagujících na představení ruských technologických demonstrátorů na bázi Armata a paradoxně bude mít Maďarsko tyto moderní stroje asi dříve, než se Rusko dočká své T-15. 

O pohon se stará motor Liebherr o výkonu 850 kW (1140 k), díky kterému má své třídě Lynx nejlepší poměr výkonu a hmotnosti. Flexibilní pojezdové ústrojí udrží Lynx KF41 v pohybu v jakékoli konfiguraci a při každé úrovni ochrany.

Zdroj: Rheinmetall Defence

Tagy článku