Lynx od Rhenmetallu poprvé živě na cvičení Brave Warrior 2020 - vojáci ho chválí

Lynx od Rhenmetallu poprvé živě na cvičení Brave Warrior 2020 - vojáci ho chválí
Autor: Rheinmetall Defence|Popisek: Lynx KF41 IFV
27 / 09 / 2020, 13:00

Bojové vozidlo pěchoty Lynx KF41 se poprvé představilo veřejnosti na výstavě Eurosatory v roce 2018. Lynx KF41 od Rheinmetallu patří mezi nejpokročilejší modulární obrněná bojová vozidla střední hmotnosti na světě a je jedním z horkých adeptů na vítěze jako náhrada za BVP-2 naší armády.

Lynxe mohla česká veřejnost vidět i na loňských NATO Days v Ostravě a nyní měli možnost vidět toto moderní vozidlo v akci i vojáci NATO, účastnící se v Maďarsku cvičení Brave Warrior. Podle vyjádření týmu společnosti Rheinmetall bylo vozidlo přijato vojáky velice pozitivně.

Video z vystoupení vozidla Lynx na Brave Warrior můžete zhlédnout zde.

                                                                           Video: YouTube

Proč se Lynx podíval do akce právě v Maďarsku? Právě zde totiž Rheinmetall vyhrál první zakázku na dodávku těchto moderních vozidel a bude zde společný podnik Rheinmetallu a maďarské vlády vyrábět bojová vozidla pěchoty LYNX nejen pro maďarskou armádu.

Je první ze západních vozidel reagujících na představení ruských technologických demonstrátorů na bázi Armata a paradoxně bude mít Maďarsko tyto moderní stroje asi dříve, než se Rusko dočká své T-15. 

O pohon se stará motor Liebherr o výkonu 850 kW (1140 k), díky kterému má své třídě Lynx nejlepší poměr výkonu a hmotnosti. Flexibilní pojezdové ústrojí udrží Lynx KF41 v pohybu v jakékoli konfiguraci a při každé úrovni ochrany.

Zdroj: Rheinmetall Defence

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace