Našlo Rusko ,,zabijáka" amerického tanku M1A2 Abrams?

Našlo Rusko ,,zabijáka&quote; amerického tanku M1A2 Abrams?
Autor fotografie: pixabay.com|Popisek: M1A2 Abrams
14 / 02 / 2020, 13:00

Server Lenta.ru uvedl, že ruské ministerstvo obrany podepsalo příslušné kontrakty na pořízení munice ráže 125 mm s názvem 3BM44M ,,Lekalo", která prý bude schopné zničit americké tanky M1A2 Abrams.

Podle serveru lenta.ru už ruské ministerstvo obrany signovalo kontrakty na pořízení munice ráže 125 mm 3BM44M ,,Lekalo".

Právě tato munice, která má má nahradit starší munici 3BM42 Mango, se řadí k nejmodernějším ruským střelivům, vyvíjeným do rodiny kanonů s hladkým vývrtem. Zmiňovaná munice je prý schopná zničit i americký tank M1A2 Abrams. Podle vojenského experta Alexeje Chlopotova je munice vhodná pro jakýkoliv kanon ráže 125 mm v ruské tankové výzbroji. 

3BM44M ,,Lekalo" disponuje vylepšeným penetrátorem a od munice se předpokládá proražení pancíře moderních obrněných vozidel na vzdálenost od několika metrů do 3-5 kilometrů. Munice je pak schopná prorazit pancíř o tloušťce 650 mm na vzdálenost 2 kilometrů. To ovšem na druhé straně zpochybňují mnozí západní vojenští experti, protože čelní pancíř tanku M1A2 Abrams má podle odhadů odpovídat až 800 mm homogenního válcovaného pancíře. 

Při těchto diskuzích je vždy důležité, pod jaký úhlem a z jaké vzdálenosti dojde k zásahu. Kolmý úder může pancíř tanku ABRAMS probít, pokud dojde k úderu pod úhlem, střela může být odražena. Takže obě strany mohou mít pravdu - mohou, ale také nemusí.

 

Zdroj: lenta.ru

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace