Maďarská armáda plánuje nákup několika transportních letounů. Chce modernizovat bitevní vrtulníky Mil Mi-24

Maďarská armáda plánuje nákup několika transportních letounů. Chce modernizovat bitevní vrtulníky Mil Mi-24
Autor fotografie: flickr.com (CC BY-SA 2.0) |Popisek: An-26
29 / 12 / 2017, 13:00

Maďarsko chce v dohledné době pořídit letectvu několik transportních letounů.

Náčelník generálního štábu Tibor Benkő prohlásil, že Maďarsko plánuje pořízení tří transportních letounů pro své letecké síly příští rok na jaře, a další tři stroje v blíže nespecifikovaném datu. Zatím však není jasné, o jaká letadla by se mělo jednat a v jaké hodnotě.

psali jsme:Rumunské letectvo modernizuje, mení ruské stíhačky MIG za používané F-16

Plánované nákupy jsou součástí desetiletého vojenského programu Zrinyi 2026, během něhož chce Maďarsko také koupit několik vojenských vrtulníků, upřesnil ministr obrany István Simicskó. V současné době spoléhá maďarská armáda na sovětské stroje, které jsou určené pro transportní účely. Nové akvizice mají umožnit maďarským leteckým silám především nahradit sovětský transportní letoun Antonov An-26 novým strojem.

psali jsme: Ruské letectvo: Obr na hliněných nohou?

Maďarsko také plánuje v rámci programu udržet operační schopnosti svých vrtulníků. Ministerstvo obrany uzavřelo s ruským holdingem Russian Helicopters dohodu, podle níž má má dojít k modernizaci 12 dvoumotorových bitevních vrtulníků Mil Mi-24. Holding Russian Helicopters již před uzavřením této dohody dokončilo modernizaci 4 víceúčelových vrtulníků Mil Mi-17 v rámci kontraktu, který činil 14,6 milionů dolarů.

 

Nepřehlédněte na Security magazínu:  Historie - vnímáme dějiny v souvislostech a nadhledem. Sledujte nejdůležitější okamžiky historie. S námi víte více

 

Zdroj: defensenews.com

Tagy článku