Maďarsko modernizuje svou armádu. Podepsalo smlouvu na dodávku tanků Leopard 2 A7+ a houfnic PzH 2000

Maďarsko modernizuje svou armádu. Podepsalo smlouvu na dodávku tanků Leopard 2 A7+ a houfnic PzH 2000
Autor: AMB Brescia (CC BY 2.0)|Popisek: Leopard 2 A7+
23 / 12 / 2018, 18:00

Maďarsko myslí modernizaci svých pozemních sil vážně. 19. prosince podepsalo s německou společností KMW (Krauss-Maffei Wegmann) smlouvu na dodávku 44 hlavních bojových tanků Leopard 2 A7+ a 24 samohybných houfnic PzH 2000. Součástí kontraktu bude ještě dodávka 12 starších tanků Leopard 2A4 pro cvičné účely. Kontrakt činí více než 565 milionů dolarů.

Stejně jako tanky Leopard 2 A7+ i samohybné houfnice PzH 2000 patří k technologické špičce. Jsou vybaveny zbraňovými systémy od německé zbrojovky Rheinmetall. Používá ji například Itálie, Nizozemí, Řecko či Chorvatsko.

psali jsme: Norsko zastavilo modernizaci svého hlavního bojového tanku Leopard 2A4

Tato smlouva byla podepsána krátce poté, co maďarské ministerstvo obrany podepsalo objednávku na pořízení 16 víceúčelových vrtulníků H225M od Airbusu.

Maďarský ministr obrany Minister Tibor Benkő k podepsání smlouvy řekl, že že německé a maďarské ozbrojené síly tím posílily vzájemnou ,,hladkou a rozsáhlou spolupráci". Ta se může v budoucnu ještě rozšířit dalším nákupem techniky z Německa, která bude vzájemně kompatibilní. Německo například používá v současné době v ,,hladké" součinnosti tanky Leopard a vozidla Puma.

psali jsme: National Interest: Tank M1 Abrams je králem mezi tanky

Nabízí se také v této souvislosti otázka, zda může jít i ČR podobnou cestou, to znamená navázání dlouhodobé spolupráce s německým průmyslem tak, že v prvé řadě koupí nová BVP, a pak třeba i německé tanky.

 

Zdroj: defence-blog.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace