Major Magnus Hallberg – interoperabilita na nejnižší úrovni (Future Forces Forum)

Major Magnus Hallberg – interoperabilita na nejnižší úrovni (Future Forces Forum)
20 / 10 / 2018, 11:30

Na veletrhu Future Forces Forum poskytl Security Magazínu rozhovor major švédské armády Magnus Hallberg aktivní v rámci oddělení rozvoje Centra pozemního boje (Land Warfare Center). Je důstojníkem s bohatými zkušenostmi z různých funkcí u pěchoty a mechanizovaných praporů. Zastupuje pracovní Skupinu pozemních schopností pro výsadkové systémy (NATO AC/225 Land Capability Group for Dismounted Soldier Systems), a v rozhovoru hovoří o předmětu její činnosti.

  • Dobrý den, pane Hallbergu, vítejte v České republice na Future Forces Foru. Mohu se vás zeptat, proč jste přijel, co vás na Future Forces Forum přivedlo?

Samozřejmě. Již jsme na Future Forces Foru byli mnohokrát. Zastupuji jednu z pracovních skupin NATO, jde o Skupinu pozemních schopností pro výsadkové systémy (Land Capability Group for Dismounted Soldier Systems), která má přibližně 200-250 členů, odborníků na různé oblasti, na různá prostředí. Několik let jsme s Future Fororces Forum spolupracovali, měli jsme setkání pro podskupiny, v pondělí, v úterý, ve středu pak probíhala konference nebo výstava, a ve čtvrtek a v pátek jsme měli plenární schůzi, kde jsme hovořili se všemi hlavními představiteli delegací NATO. To je tedy důvodem, proč jsem zde.

Psali jsme: Future Forces Forum 2018 – shrnutí druhého dne (18.10.2018)

  • Mohl byste našim čtenářům popsat, co přesně je předmětem vaší skupiny NATO?

Jistě. Je to iniciativa vojáků. Mluvíme o interoperabilitě na nejnižší úrovni, na úrovni vojáka. S námořní pěchotou, námořníky, letci. Hovoříme o STANAGu, doporučeních a dalších dokumentech Aliance. Abychom zajistili, že si vojáci různých národů, když se setkají na bojišti, mohou  vyměňovat informace, munici, různě užívat vzájemně vybavení, atd. To je tedy hlavní smysl pracovní skupiny.

  • Co se vám tady na Future Forces Foru líbí nejvíce? Vím, že to není snadná otázka, ale můžete na ni odpovědět?

Samozřejmě. Co my považujeme pro sebe za užitečné jako pro pracovní skupinu, je, že Future Forces Forum pro nás zajišťuje zázemí pro setkání, v pondělí, v úterý, ve čtvrtek, v pátek. Ale také přidává hodnotu díky výstavě ve středu, které se mohli účastnit všichni naši experti. Navšítit jednotlivé prodejce, a zapojit se spolu s ostatními. To je důvodem, proč my máme takové akce rádi.

  • Děkuji velice za rozhovor a užijte si Future Forces Forum.

Děkuji mockrát.

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace