,,Máme nejmodernější design a jsme nejlepší v oboru," řekl v rozhovoru pro SM viceprezident německé zbrojovky Rheinmetall Oliver Mittelsdorf

,,Máme nejmodernější design a jsme nejlepší v oboru,&quote;  řekl v rozhovoru pro SM viceprezident německé zbrojovky Rheinmetall Oliver Mittelsdorf
Popisek: Lynx KF41
02 / 07 / 2018, 17:00

SM pořídil exkluzivní rozhovor s Oliverem Mittelsdorfem, viceprezidentem německé zbrojovky Rheinmetall pro obchod s pásovými bojovými vozidly a věžemi, který prozradil další zajímavé detaily o bojovém vozidlu pěchoty (BVP) Lynx KF41. To bylo představeno na právě proběhnuvším vojenském veletrhu Eurosatory 2018.

Pane Mittelsdorfe, jaké speciální či ,,odlišující"  vlastnosti má Lynx KF41?

Mimo standardní vlastnosti jako například smrtonosnost, schopnost přežít a pohyblivost je výhodou modularita vozidla Lynx KF41. Během 24 hodin jsme ukázali dvě různé varianty Lynxu a předělali jsme vozidlo z varianty s infračerveným viděním na variantu s velitelským stanovištěm, což trvalo méně než 3,5 hodiny s pouze s malým týmem, a to si myslím, že je určitě unikátní vlastnost v oblasti středně těžké techniky.

Můžete prozradit něco více právě o Vámi zmíněné modularitě Lynxu KF 41?

Ta modularita není pouze provozní výhoda, protože může nakonfigurovat své vozidlo na bitevním poli pro určitou operaci, ale také se otevírá možnost vývoje vlastních variant, takže běžná platforma je základ a poté varianty pro českou armádu mohou být vyvíjeny a vyráběny Čechy v České republice, a to si myslím, že je určitě výjimečná vlastnost.

Proč je podle Vás právě Lynx KF 41 nejlepší?

Všichni víme, že konkurenční vozidla jsou velmi dobrá, takže je to velmi tvrdý boj či závod, chcete-li, zálěží samozřejmě na vašem úhlu pohledu. Řekl bych, že máme nejmodernější design a jsme určitě nejlepší v tomto oboru.

 

Nepřehlédněte na Security magazínu: Historie - vnímáme dějiny v souvislostech a nadhledem. Sledujte nejdůležitější okamžiky historie. S námi víte více

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace