Maroko potvrdilo objednávku 24 bitevních vrtulníků Apache

Maroko potvrdilo objednávku 24 bitevních vrtulníků Apache
Autor: flickr.com (CC BY-SA 2.0) |Popisek: AH-64E Apache
29 / 06 / 2020, 13:00

USA dodají postupně Maroku 24 bitevních vrtulníků AH-64E Apache, které si objednalo. Severoafrický stát se tak stane již 17. uživatelem tohoto osvědčeného stroje.

Marocké vzdušné síly posílí v budoucnu 24 bitevních vrtulníků Apache, uvedl server arabianaerospace.aero. Hodnota kontraktu činí 4,25 miliardy dolarů a dodávky začnou v roce 2024. V dohodě ja pak zakotvena možnost, že si Maroko může objednat dalších 12 vrtulníků. Maroko se stane 17. státem, který bude provozovat osvědčené americké bitevní vrtulníky.

Dodávka vrtulníků je zároveň potvrzením dlouhodobé spolupráce s výrobcem vrtulníků, firmou Boeing, která tímto kontraktem rozšíří marocký dodavatelský řetězec a otevře další pracovní možnosti v zemi.

Závěrem dubna schválilo americké ministerstvo zahraničí i možný prodej svých útočných vrtulníků AH-64E Apache společně se stroji AH-1Z Viper (SM informoval). Jako jednu možnost nabídla Filipínám, které chtějí modernizovat svůj vrtulníkový park, prodej 6 bitevních vrtulníků Viper za cenu 450 milionů dolarů, druhou dražší variantu pak představovala nabídka 6 bitevních vrtulníků Apache za 1,5 miliardy dolarů. Oba stroje by pak byly pořízeny s příslušným vybavením.

Nicméně Filipíny nemají na jejich nákup dostatečné finanční prostředky a ostatně již předtím vsadily na dodávku tureckého bitevního vrtulníku T129 ATAK od společnosti Turkish Aerospace Industries (TAI). 

 

Zdroj: arabianaerospace.aero

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace