Masová produkce tanků Armata? Rusko přibržďuje plány

Masová produkce tanků Armata? Rusko přibržďuje plány
02 / 08 / 2018, 15:00

Masová výroba nejmodernějšího ruského tanku T-14 Armata se zatím konat nebude, informoval server defence-blog.com.

Plány na nákup tanků Armata v masovém měřítku zatím dostaly stopku. Podle serveru defence-blog.com, který se odvolává na vyjádření náměstka ministra obrany Jurije Borisova, se tank nové generace nedostane alespoň prozatím do fáze masové výroby.

psali jsme: Armata znovu v americkém hledáčku. Dokáže nová generace tanku Abrams porazit nejlepší ruský tank?

Mezi hlavními důvody jsou zejména vysoké pořizovací náklady na tank. Borisov 29. července prohlásil, že ruské ozbrojené síly neaspirují na nákup Armaty v masovém měřítku, protože je jejich cena velmi vysoká.

psali jsme: psali jsme: Novinky o nejmodernějším ruském tanku T-14 Armata

,,Nemáme potřebu masového nákupu nových tanků (Armata), jsou docela drahé ve srovnání s existujícími modely," prohlásil Borisov.

psali jsme: psali jsme: Stříbrná kulka na Armatu. NATO vyvíjí zbraň schopnou zničit ruskou tankovou chloubu

Podle Borisova preferuje v současné době ruská armáda modernizaci existujících tankových kapacit a vojenských vozidel. Rusko již diverzifikovalo finanční zdroje do modernizace starších obrněných vozidel a armáda se rozhodla modernizovat mimo jiné i sovětské tanky T-72, T-80 a T-90.

Nepřehlédněte na Security magazínu: Technologie - nejnovější ,,vychytávky" ze světa vědy a techniky. Od futuristických zbraní až po bojové drony. S námi víte více

 

Zdroj: defence-blog.com

Tagy článku