Masová produkce tanků Armata? Rusko přibržďuje plány

Masová produkce tanků Armata? Rusko přibržďuje plány
02 / 08 / 2018, 15:00

Masová výroba nejmodernějšího ruského tanku T-14 Armata se zatím konat nebude, informoval server defence-blog.com.

Plány na nákup tanků Armata v masovém měřítku zatím dostaly stopku. Podle serveru defence-blog.com, který se odvolává na vyjádření náměstka ministra obrany Jurije Borisova, se tank nové generace nedostane alespoň prozatím do fáze masové výroby.

psali jsme: Armata znovu v americkém hledáčku. Dokáže nová generace tanku Abrams porazit nejlepší ruský tank?

Mezi hlavními důvody jsou zejména vysoké pořizovací náklady na tank. Borisov 29. července prohlásil, že ruské ozbrojené síly neaspirují na nákup Armaty v masovém měřítku, protože je jejich cena velmi vysoká.

psali jsme: psali jsme: Novinky o nejmodernějším ruském tanku T-14 Armata

,,Nemáme potřebu masového nákupu nových tanků (Armata), jsou docela drahé ve srovnání s existujícími modely," prohlásil Borisov.

psali jsme: psali jsme: Stříbrná kulka na Armatu. NATO vyvíjí zbraň schopnou zničit ruskou tankovou chloubu

Podle Borisova preferuje v současné době ruská armáda modernizaci existujících tankových kapacit a vojenských vozidel. Rusko již diverzifikovalo finanční zdroje do modernizace starších obrněných vozidel a armáda se rozhodla modernizovat mimo jiné i sovětské tanky T-72, T-80 a T-90.

Nepřehlédněte na Security magazínu: Technologie - nejnovější ,,vychytávky" ze světa vědy a techniky. Od futuristických zbraní až po bojové drony. S námi víte více

 

Zdroj: defence-blog.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace