MBDA získala kontrakt na integraci střely Meteor do nového jihokorejského stíhacího letounu KF-X

MBDA získala kontrakt na integraci střely Meteor do nového jihokorejského stíhacího letounu KF-X
25 / 11 / 2019, 14:30

Známá francouzská zbrojovka MBDA bude v rámci kontraktu integrovat raketu Meteor do jihokorejského letounu KF-X, který se vyvíjí.

Server ukdefencejournal.org.uk uvedl, že zbrojovka MBDA bude stát za procesem integrace jedné z nejpokročilějších raket vzduch-vzduch Meteor do jihokorejského víceúčelového letounu KF-X.

Šéf MBDA Éric Béranger uvedl, že společnost je velmi potěšena tím, že může spolupracovat s výrobcem letounu KF-X, firmou KAI (Korea Aerospace Industries). Dodal, že právě Jižní Korea je pro MBDA strategickým trhem a zbrojovka je pyšná na to, že střela Meteor, která je schopná zasáhnout cíl na vzdálenost až 120 km, bude tvořit součást výzbroje letounu.

Raketa Meteor, radarem aktivně řízená BVRAAM (mimo vizuální kontakt s protivníkem), je schopna samostatně zaměřovat vzdušné cíle v náročném prostředí elektronické války, ve dne i v noci a za jakéhokoliv počasí. V říjnu 2018 byl například úspěšně dokončen první zkušební let stíhače Gripen E, který nesl právě střelu Meteor. 

Navzdory všem problémům, které provázejí nově vyvíjený letoun KF-X, pak má jeho vývoj pokračovat. Současný veřejně dostupný harmonogram počítá s pojížděním už v roce 2022 a získáním počátečních schopností už v roce 2026.

 

Zdroj: ukdefencejournal.org.uk

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace