MBDA získala kontrakt na integraci střely Meteor do nového jihokorejského stíhacího letounu KF-X

MBDA získala kontrakt na integraci střely Meteor do nového jihokorejského stíhacího letounu KF-X
25 / 11 / 2019, 14:30

Známá francouzská zbrojovka MBDA bude v rámci kontraktu integrovat raketu Meteor do jihokorejského letounu KF-X, který se vyvíjí.

Server ukdefencejournal.org.uk uvedl, že zbrojovka MBDA bude stát za procesem integrace jedné z nejpokročilějších raket vzduch-vzduch Meteor do jihokorejského víceúčelového letounu KF-X.

Šéf MBDA Éric Béranger uvedl, že společnost je velmi potěšena tím, že může spolupracovat s výrobcem letounu KF-X, firmou KAI (Korea Aerospace Industries). Dodal, že právě Jižní Korea je pro MBDA strategickým trhem a zbrojovka je pyšná na to, že střela Meteor, která je schopná zasáhnout cíl na vzdálenost až 120 km, bude tvořit součást výzbroje letounu.

Raketa Meteor, radarem aktivně řízená BVRAAM (mimo vizuální kontakt s protivníkem), je schopna samostatně zaměřovat vzdušné cíle v náročném prostředí elektronické války, ve dne i v noci a za jakéhokoliv počasí. V říjnu 2018 byl například úspěšně dokončen první zkušební let stíhače Gripen E, který nesl právě střelu Meteor. 

Navzdory všem problémům, které provázejí nově vyvíjený letoun KF-X, pak má jeho vývoj pokračovat. Současný veřejně dostupný harmonogram počítá s pojížděním už v roce 2022 a získáním počátečních schopností už v roce 2026.

 

Zdroj: ukdefencejournal.org.uk

Tagy článku