Metnar ustoupil. Uznávanému vojenskému historikovi nakonec nabídl setrvání ve funkci

Metnar ustoupil. Uznávanému vojenskému historikovi nakonec nabídl setrvání ve funkci
Autor: Stribrohorak (CC BY-SA 3.0)|Popisek: Eduard Stehlík
18 / 11 / 2019, 20:30

Současný ředitel odboru pro válečné veterány Eduard Stehlík měl ke konci roku skončit ve funkci ředitele odboru pro válečné veterány, protože ministerstvo obrany mu původně neprodloužilo kontrakt. Ministr obrany Lubomír Metnar však po kritice i z vlastních řad nabídl uznávanému odborníkovi setrvání na této pozici, v níž je od roku 2014.

Na ministerstvu obrany měl k poslednímu dni tohoto roku skončit dosavadní ředitel odboru pro válečné veterány Eduard Stehlík. Původní plán byl takový, že odbor pro válečné veterány povede napříště civilista a odbor měl mít místo tří oddělení jen dvě.

Metnar však několik dní po kontroverzním rozhodnutí změnil názor a nakonec bude zachována původní podoba odboru pro válečné veterány. Ten tak povede i nadále voják z povolání, o což Stehlíkovi šlo především.

Na změnu rozhodnutí měl zřejmě silný vliv dvoudenní zasedání Výboru pro obranu minulý týden, v němž nesouhlasili s Metnarovým záměrem i někteří vlastní poslanci ANO, ale rovněž členové výboru z ostatních politických stran. Svou roli sehrála pravděpodobně i kritika ze strany premiéra Andreje Babiše, který již dříve uvedl, že Metnarovo rozhodnutí považuje ze nerozumné.

SM informoval, že sám Metnar na jednání výboru připustil, že bouřlivá debata může mít vliv na původní rozhodnutí, a je současně otevřen další diskusi o Stehlíkově osudu. ,,Já sám jsem otevřen diskusi, ještě není nic skálopevně rozhodnuto právě proto, jaký ohlas to vzbudilo," prohlásil Metnar. 

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace