Autor fotografie: RSK-MiG|Popisek: Mig-35
Známý server The National Interest přinesl informaci, která určitě potěší pány v NATO. U Mig-35 to vypadá podobně jako u jiných ruských vojenských projektů. Věci nejsou takové, jak vypadají.
Nový Mig-35 je pouze modernizovaná pozemní verze Mig-29KR, což je letoun určený pro provoz na jediné ruské letadlové lodi Admiral Kuzněcov. Nemá vektorování tahu a o AESA radaru si může nechat jen zdát, i když už Rusko tuto technologii má.
Psali jsme: Video: Oficiální video nového stíhače 4++ generace Mig-35
"Současné letadlo je v podstatě upgrade MiG-29KR" řekl zdroj z ruského průmyslu editorovi NI. "Neexistuje žádné vektorování tahu. A že není radar AESA je nákladový problém z hlediska zadávání veřejných zakázek spíše než technický problém. "
Proč tu ale byla sofistikovaná videokonference s ruským prezidentem Vladimirem Putinem, pokud je nový stíhač jen verze MiG-29KR? Odpověď je jednoduchá: Marketing.
Psali jsme: Bude ruský Mig-35 Fulcrum F stačit na americké F-22 nebo F-35?
Ve skutečnosti má celý projekt MiG-35 jediný cíl, udržet RSK-MiG v podnikání. V Rusku existuje precedens pro takový projekt, projekt Suchoj Su-30m2 vznikl pouze proto, aby konstruktér letadel KnAAPO mohl dále fungovat.
"Celý projekt MiG-35 existuje pouze s cílem udržet výrobní linky RSK-MIG v chodu, a pro export," pokračoval zdroj. "Technická specifikace byla sekundárním faktorem. MO chce radar AESA, ale chce letadlo co nejlevněji. Zahraniční zákazníci, kteří si mohou koupit MiGy, stále kupují letadla bez AESA z důvodu nákladových faktorů. "
Radar, na který Putin odkazoval, je se vší pravděpodobností verze Zhuk spíše než AESA. "Může sledovat 10 až 30 cílů najednou, a může pracovat nad zemí nebo nad mořem. To je skutečně jedinečný a slibný letoun 4 ++ generace, dalo by se říci, že je velmi blízko k páté generaci," poznamenal Putin během konverzace. Nicméně, tento radar ani zdaleka není srovnatelný s AESA radarem.
MiG-35 možná nakonec vstoupí do ruských služeb, ale letadlo je primárně zaměřeno na exportní zákazníky, což je i důvod, proč videokonference s Putinem byla silně zaměřena na zahraniční prodeje. Ruské letectvo samo o sobě má mnohem větší zájem o Flankery (Suchoj), které jsou mnohem schopnější a všestrannější letadla.
"Vytvořili jsme multi-spektrální systém, který byl začleněn do zbrojního systému a dodatečně instalován na palubu Mig-35, a spolu s dalšími systémy, jsme vyvinuli generace 4 ++ s," řekl generální projektant a viceprezident pro inovace Sergej Korotkov United Aircraft Corporation Putinovi. "Doufáme, že po zkouškách bude ministerstvo obrany kupovat tento stroj a že zahraniční zákazníci také přijdou pro podpis smlouvy."
Ve skutečnosti Korotkov spíš prosil, víc než cokoliv jiného je Mig-35 v podstatě nadějí na přežití konstrukční kancelář Mikojan v konkurenci Suchoje. Pouze čas ukáže, jestli se gambit se strojem MiG-35 vyplatil.
Autor: Dave Majumdar