Miliardová zakázka pro Maďarsko: Rheinmetall vyrobí hlavní zbraň a trupy pro samohybné houfnice PzH 2000 a bitevní tank Leopard 2

Miliardová zakázka pro Maďarsko: Rheinmetall vyrobí hlavní zbraň a trupy pro samohybné houfnice PzH 2000 a bitevní tank Leopard 2
Autor: (CC BY 2.0)|Popisek: PzH 2000
01 / 10 / 2019, 17:00

Rheinmetall převezme důležitou roli v modernizaci maďarské armády. Skupina se sídlem v Düsseldorfu vyrobí hlavní zbraň a systém řízení palby pro čtyřicet čtyři hlavních bitevních tanků Leopard 2, jakož i hlavní zbraň, systém řízení palby a podvozek pro dvacet čtyři samohybných houfnic PzH 2000. Kontrakt zahrnuje také dodání třinácti nákladních vozů HX a TGS. Smlouva v hodnotě přibližně 300 milionů eur (7,7 miliardy Kč) byla podepsána nedávno. Dodávka začne v roce 2021 a bude dokončena v roce 2025.

Rheinmetall se při realizaci projektu spojil s Krauss-Maffei Wegmann (KMW). V prosinci 2018 KMW získala zakázku maďarských ozbrojených sil na čtyřicet čtyři nových tanků Leopard 2A7 + a 24 nových samohybných houfnic PzH 2000. Díky tomu se Maďarsko stane devatenáctou zemí, která využívá Leopard 2, a osmou, která se rozhodla pro PzH2000.

Rheinmetall je autorizovaným výrobcem (OEM) 120 mm kanónu s hladkým vývrtem hlavně používaného ve všech verzích tanku Leopard 2. Totéž platí pro kanón 155 mm L52 samohybné houfnice PzH 2000.

120mm kanóny a střelivo skupiny Rheinmetall jsou neustále zdokonalovány a procházejí testy po celém světě. Vysokotlaké kanóny L55A1 o průměru 120 mm určené pro Leopard 2A7 + prošly na konci roku 2017 úspěšnou prověrkou a již v polovině roku 2018 byly dodány dvěma zemím. Kanón L55A1 je navíc schopen střílet s programovatelnou municí DM11.

Kromě toho má Rheinmetall rozsáhlé odborné znalosti v oblasti pásových obrněných vozidel, a to i jako jejich výrobce. V rámci skupiny bylo vyvinuto šasi samohybné houfnice PzH.

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace