Ministerstvo obrany a LOM PRAHA podepsaly smlouvu o podpoře simulovaného leteckého výcviku na trenažéru AH-1Z

Ministerstvo obrany a LOM PRAHA podepsaly smlouvu o podpoře simulovaného leteckého výcviku na trenažéru AH-1Z
Autor: Looper5920 (talk), volné dílo|Popisek: AH-1Z Viper
27 / 10 / 2021, 20:00

Zabezpečit technickou podporu simulovaného leteckého výcviku s využitím zařízení FTD (Flight Training Device) a systému CBT (Computer Based Training) a zabezpečit poskytování doprovodných služeb simulačního centra (servisní podpora, učebny, kanceláře, zázemí pro letce a instruktory) na letovém výcvikovém zařízení AH-1Z Viper v letech 2023 až 2032, to jsou klíčové body Smlouvy o podpoře simulovaného leteckého výcviku na trenažéru AH-1Z, kterou 26. října 2021 podepsali představitelé Ministerstva obrany České republiky a státního podniku LOM PRAHA.

Smlouva zajistí nepřetržitý praktický a teoretický výcvik jak leteckého, tak pozemního personálu Vzdušných sil Armády České republiky na nový typ vrtulníku AH-1Z Viper a usnadní efektivní zavedení stroje do výzbroje a užívání v armádě. LOM PRAHA má v této oblasti již dlouhodobé zkušenosti, jelikož realizoval obdobné „simulační“ služby na podporu a zajištění leteckého výcviku na některých provozovaných typech letounů VzS AČR. Sofistikovaným know-how disponuje v taktickém simulačním centru Centra leteckého výcviku Pardubice nebo v dceřiné společnosti VR Group, a.s.

Ohledně trenažéru AH-1Z je třeba říci ještě dvě informace. Budova se bude nacházet v areálu 22. základny vrtulníkového letectva Sedlec, Vícenice u Náměště nad Oslavou a dále, že prostřednictvím písemného dodatku lze výše uvedenou smlouvu rozšířit také o poskytování technické podpory simulovaného leteckého výcviku na vrtulník UH-1Y Venom.

Autor: Pavel Lang/LOM Praha

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace